ms.detector.media
04.08.2016 14:50
Для російських держслужбовців запустять окремий месенджер
Для російських держслужбовців запустять окремий месенджер
Інститут розвитку інтернету, Мінкомзв’язку та «Ростелеком» розроблять захищений інтернет-месенджер для органів влади та державних компаній.

Для цього відомства вже створили робочу групу, повідомляє «Комерсант». Вони ж займатимуться тестуванням держмесенджеру  та вже навіть знайшли  піддослідні підприємства,.

Ще наприкінці травня Мінекономіки РФ запропонувало Путіну заборонити чиновникам та військовослужбовцям користуватися іноземними месенджерами для ведення робочої переписки. На нараді у заступника російського президента з питань інтернету Германа Клименко вирішили не пропонувати державі конкретні розробки, а обрати найкращу пропозицію, сформувавши список учасників на основі відкритої конкуренції.  На російському ринку зараз існують 20 месенджерів, але судячи з ідеї проекту, вони не забезпечують необхідний рівень конспірації та конфіденційності.  

Російська телекомунікаційна компанія «Ростелеком», яка зазвичай виступає реалізатором різноманітних державних програм у сфері інформаційних технологій, надаватиме в рамках проекту експертну і технічну підтримку проекту, згодом може виступити і в якості оператора-хостера чи власника бази контактів, тоді як Мінкомзв’язку неухильно стежитиме за криптозахистом додатку. 

Віце-президент «Ростелекому» Олексій Басов зазначає: «До держмесенджера будуть підвищені вимоги в плані безпеки комунікації. Він повинен буде підтримувати ієрархічну структуру контактного листа всередині установи та між різними відомствами, і з великою імовірністю використовуватиме електронний підпис. Конкурс пропозицій і учасників  триває».

За даними російського Мінфіну, аудиторія «секретного месенджера» може скласти майже 1,5 мільйони користувачів, адже в країні на кожні 10 тисяч громадян  припадає 108 держслужбовців.

Заплановано, що тестування новинки триватиме три місяці і буде безкоштовним для установ. За цей час експерти чітко виявлять необхідний функціонал, кількість користувачів у кожному відомстві та необхідні технічні ресурси, зокрема, кількість серверів. Лише після цього буде встановлено точну вартість проекту  і подано його до участі у державних тендерах. Проте, на яких точно умовах відбуватиметься тендер також вирішать тільки після періоду випробування.

Тестувати потенційну розробку російських IT-фахівців вже згодились кілька установ, серед них  «Пошта Росії»  та Федеральна служба судових приставів. Заступник керівника управління інформаційних технологій останньої Єгор Васильєв каже: «Зараз  в органах примусового виконання немає стандартного централізованого рішення для обміну повідомленнями і на додачу заборонено використання поширених публічних месенджерів для передачі службової інформації і видачі наказів територіальним органам. Тому у наших користувачів та адміністраторів є потреба у такому додатку. Ми зараз збираємо від них відгуки про потреби, щоб зрозуміти функціонал», - цитує чиновника «Комерсант».

МediaSapiens вже писав  про жорсткі правила захисту приватної інформації з боку популярних месенджерів. А також повідомляв про те, що компанія Google відмовляється від співпраці з російськими спецслужбами.

 

ms.detector.media