ms.detector.media
MediaSapiens
Sputnik, Автор фото - Асатур Есаянц
02.08.2016 12:30
Союз журналістів Вірменії вимагає покарати поліцейських, які застосували силу
Союз журналістів Вірменії вимагає покарати поліцейських, які застосували силу
Союз журналістів Вірменії (СЖА) закликав порушити кримінальні справи проти правоохоронців, які застосували силу проти журналістів під час розгону демонстрації в Єревані (Вірменія) 29 липня.

З 17 липня на вулиці Мовсеса Хоренаци у Єревані проходили акції на підтримку збройної групи, що захопила будівлю полку патрульно-постової служби поліції, пише РИА Новости.

У минулу п'ятницю після чергової акції, проведеної не тільки на вулиці Хоренаці, але і в єреванському районі Сарі Тах, поліція розігнала мітингувальників, затримавши 165 осіб. До медустанов, за попередніми даними, звернулися 73 людини, які отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. При розгоні демонстрації постраждали також журналісти і оператори.

«Поки до носіїв цієї грубої сили не будуть застосовані положення статті 309 (перевищення посадових повноважень), статті 164 (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста) і статті 185 (умисні знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу Вірменії, поки суспільству не буде відомо про результати застосування цих статей, спільнота журналістів з недовірою буде ставитися до захисників свого права на свободу і можливості здійснювати свою професійну діяльність», - йдеться у заяві СЖА.

У повідомленні наголошується, що можливість працювати в умовах свободи преси часто затьмарюється "варварським поведінкою деяких політичних сил і представників правоохоронної системи та їх хамством, які не мають нічого спільного з цивілізованістю". «Правоохоронці докладають зусиль, щоб розслідувати ці інциденти і відновити техніку журналістів. Однак ми вважаємо, що це всього лише заходи, і не можуть запобігти насильству щодо журналістів, яке відбудеться завтра. Суспільство чекає конкретних результатів і гарантій», - йдеться в заяві союзу журналістів.

Генпрокуратура Вірменії 30 липня порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання діяльності журналістів, застосування проти них насильства. Генпрокуратура також встановила зв'язок із засобами масової інформації - радіо «Азатутюн» (вірменська служба Радіо «Свобода»), телекомпанією «Вірменія», сайтами A1plus, 1in, Lragir, Panorama, Civilnet, News, Armlur - попросивши надати наявні в їх розпорядженні факти застосування насильства щодо журналістів і пошкодження техніки для розгляду їх в рамках кримінальної справи.

Нагадаємо, вірменські ЗМІ повідомляють, що 29 липня під час зйомок вуличних зіткнень постраждали співробітники телеканалу А1+, каналу «Лайф» та вірменської служби «Радіо Свобода». Зокрема, коли силовики почали розгін демонстрантів, поранення отримав і оператор каналу «Лайф». Світло-шумова граната вибухнула біля ніг Тиграна Гаспаряна, він отримав осколкові поранення. У госпіталі осколки видалили і надали йому всю необхідну медичну допомогу.

Як повідомлялося, посол США в Вірменії Річард Міллз відвідав 30 липня в медцентрі «Святий Григор Лусаворіч» журналістів, які постраждали в заворушеннях в Єревані, пригрозивши санкціями особам, винним в насильстві.

Представництво Організації Об'єднаних Націй (ООН) в Вірменії заявило про неприпустимість застосування сили проти співробітників ЗМІ.

ms.detector.media