ms.detector.media
MediaSapiens
incore.me
21.07.2016 10:20
У Білорусі вводиться контроль над дзвінками по Viber і Skype
У Білорусі вводиться контроль над дзвінками по Viber і Skype
У Білорусі з 18 вересня запроваджується повний контроль над IP-телефонією. Якщо пояснювати простими словами, IP-телефонія - це голосове або відео спілкування через інтернет. Наприклад, його підтримують такі додатки, як Viber і Skype.

Відповідні норми прописані в «Положенні про систему протидії порушенням порядку пропуску трафіку на мережах електрозв'язку», опублікованому на національному правовому інтернет-порталі Білорусі.

Як пояснює видання «Белорусский паризан», оператори та інтернет-провайдери будуть зобов'язані виявляти трафік IP-телефонії та блокувати його при виявленні порушень порядку пропуску.  

Порушенням вважається  схема при використанні так званих GSM-шлюзів, які переводять звичайні дзвінки в інтернет і навпаки.

Крім того, положення торкається використання популярних інтернет-месенджерів, в тому випадку, коли користувач телефонує через інтернет на міські або мобільні номери (використовуючи, наприклад, сервіс Viber Out), або користувачеві дзвонять в месенджер зі звичайного/стільникового телефону. У разі порушення оператори за вказівкою НЦОТ зобов'язані призупинити надання послуги абоненту і блокувати трафік.

Також  посилюється порядок контролю за абонентами і створюється «Реєстр абонентських номерів». Це державна інформаційна система, яка використовує «з метою отримання, зберігання, збору додаткової інформації, аналізу та надання інформації про факти, які свідчать про порушення порядку пропуску трафіку, в тому числі про користувачів послуг, яким їх було надано». У разі виявлених порушень і «підозрілої поведінки» абонентські номери (не абоненти) потрапляють до Реєстру. Оператори визначають підозрілу поведінку самостійно на підставі практики протидії порушенням порядку пропуску трафіку і передають інформацію в НЦОТ. Якщо інформація підтверджується, абонентський номер блокується.

Положення висуває і більш жорсткі вимоги до роботи дилерів/повірених операторів електрозв'язку. Зокрема, там йдеться про те, що такі компанії повинні здійснювати збір персональних даних співробітників, а також проводити ідентифікацію абонента із застосуванням засобів фото- і відеофіксації при наданні йому послуг і зберігання зазначених відомостей не менше 6 місяців.

Як повідомлялося раніше, у Білорусі порушили справу проти оператора незалежного телеканалу.  Жорстку реакцію на роботу журналіста викликала зйомка ним громадських слухань у місті Фаніполь Мінської області. Слухання стосувалися забудови. 

ms.detector.media