ms.detector.media
MediaSapiens
readnote.ru
01.07.2016 14:08
У Росії чоловіка оштрафували за репост статті про участь СРСР в окупації Польщі в 1939 році
У Росії чоловіка оштрафували за репост статті про участь СРСР в окупації Польщі в 1939 році
У Пермі (Росія) суд засудив мешканця міста Володимира Лузгіна до штрафу в 200 тисяч рублів (майже 80 тисяч гривень), визнавши його винним у «реабілітації нацизму» за репост в соцмережі «ВКонтакте» статті про те, як СРСР і Німеччина розв'язали Другу світову війну.

Про це пише «Коммерсант».

Суд вважає, що Лузгін винен в «публічному запереченні фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду і покарання головних військових злочинців європейських країн «осі», а також в «поширенні завідомо неправдивих відомостей про діяльність СРСР в роки Другої світової».

Слідство стверджує, що 24 грудня 2014 року мешканець Пермі перепостив в соцмережі матеріал «15 фактів про бандерівців, або Про що мовчить Кремль». За версією суду, стаття містить «завідомо неправдиві відомості про діяльність Радянського Союзу» щонайменше в тому, що «комуністи і Німеччина спільно напали на Польщу, розв'язавши Другу світову, тобто комунізм і нацизм чесно співпрацювали».

Спочатку Лузгін визнав свою провину, проте пізніше змінив позицію. Росіянин не заперечував, що перепостив матеріал, але зазначив, що з вироком Нюрнберзького трибуналу не ознайомлений, а згаданих в статті комуністів з СРСР не ототожнював.

Як випливає з тексту вироку, підсудному на допитах задавали питання з історії Другої світової, зокрема про обставини її початку. Відповідаючи, він пояснив, що в школі вивчав історію і на уроках дізнався, що 1 вересня 1939 року фашистська Німеччина напала на Польщу, а в східну частину Польщі увійшли радянські війська.

В рамках розслідування був допитаний і батько Володимира Лузгіна, який серед іншого сказав, що його син критикував агресивну політику путінської Росії щодо України.

Нагадуємо, що в Росії 30 червня поліція затримала позаштатного кореспондента видання Meduza Данила Александрова під час його роботи над репортажем про загибель дітей під час шторму на Сямозері в Карелії.
ms.detector.media