ms.detector.media
MediaSapiens
30.06.2016 15:00
Facebook змінює алгоритм формування стрічки новин - як це може вплинути на ЗМІ?
Facebook змінює алгоритм формування стрічки новин - як це може вплинути на ЗМІ?
Компанія Facebook оголосила про зміни в алгоритмі формування стрічки новин соцмережі.

Тепер перевага віддаватиметься постам від родини, друзів та знайомих, повідомляє Nieman Lab. «Наш головний пріоритет - залишати вас на зв'язку з людьми, місцями і речами, з якими ви хочете бути пов'язаними. Починаючи з людей. з якими ви дружите на Facebook», - оголосила компанія  у своєму блозі.

У Facebook зазначають, що недавно вже робили подібну зміну в алгоритмі, але деякі користувачі все ще пропускали важливі пости від своїх друзів. Натомість вони занадто часто бачили дописи різних спільнот. Як передбачає Facebook, через зміни в алгоритмі трафік та охоплення аудиторії деяких сторінок може впасти. Наприклад, якщо більшість трафіку ваша сторінка отримує через поширення та «лайки» від друзів, тоді вплив нового алгоритму буде мінімальним. Якщо ж трафік приходить напряму через пост, зроблений спільнотою або сторінкою, це може вплинути.

Facebook радить спільнотам поширювати контент, який буде цікавий і заохочуватиме користувачів поширювати його на власних сторінках.

«Іншими словами, скільки б підписників не мала ваша сторінка або група в Facebook, якщо ви поширите своб статтю на власній сторінці, це буде ефективніше», - пояснює Nieman Lab. Як відзначає видання, це ще один крок, який зводить нанівець присутність та роль великих видавців на Facebook. Соцмережа зменшує обсяг читачів, які зможуть побачити пости спільнот в стрічці новин, запускає сервіс Instant Articles, піднімає у стрічці відео, створені на основі інструментів Facebook. Схоже, що компанія зміцнює свої позиції в конкуренції зі звичайними ЗМІ.

Редакції великих видань, такі як The New York Times та CNN вже розкритикували новий алгоритм.

Раніше Columbia Journalism Review у своєму звіті вказали, що мережі Facebook, Apple, Twitter, Snapchat і Google значно випередили ЗМІ в охопленні аудиторії.

ms.detector.media