ms.detector.media
MediaSapiens
Фото: telegraph.co.uk
27.06.2016 11:57
З британської електронної петиції за повторний референдум видалили частину підписів
З британської електронної петиції за повторний референдум видалили частину підписів
Парламентський Комітет з питань петицій повідомив, що видалив 77 тисяч підписів під петицією, оскільки серед них виявились користувачі не з Великої Британії, що суперечить правилам.

Електронна петиція, яка закликає провести повторний референдум щодо членства Великої Британії в Європейському Союзі, станом на сьогодні зібрала вже більше, ніж 3,5 млн. підписів.

Однак Комітет з питань петицій Палати громад  розслідує наявність порушень у підписах. Як йдеться у Twitter-акаунті Комітету, 77 тисяч підписів вже видалено.

Причина видалення – те, що підписи надходять від користувачів-жителів з різних країн, включаючи Ісландію, Туніс, а у деяких випадках кількість підписів виявилась більшою, ніж кількість жителів країни, пише The Guardian.

Зокрема, з Ватикану під петицією лишили підписи 39 тисяч осіб, хоча кількість населення там лише 800.

Голова Комітету з питань петицій Гелена Джонс заявила, що фальшиві підписи будуть видалені, і що таке шахрайство «підриває процес парламентської демократії». Вона додала, що наступного тижня на засіданні Комітет обговорить петицію.

На сайті єдиний спосіб ідентифікації особи – просто підтвердження, чи ви ще є підданим Британії, чи лише резидентом. Потрібно також вказати поштовий індекс, однак адресу заповнювати необов’язково.

Для того, щоб електронну петицію розглянув уряд країни, потрібно 10 тисяч підписів, для розгляду звернення у парламенті потрібно зібрати 100 тисяч підписів.

Нагадаємо, на референдумі щодо членства Британії в ЄС 23 червня, за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% виборців, тоді як за те, щоб залишитися у складі ЄС проголосували 48,1%. Явка виборців склала 72,2%.

Британці проголосували за вихід країни з Євросоюзу і тепер багатьох цікавить, що буде далі. Google-Trends у своєму аккаунті в Twitter написав про різке зростання кількості запитів «Що станеться, якщо ми залишимо ЄС» (what happens if we leave the EU). Приріст запитів склав 250%. 

ms.detector.media