ms.detector.media
MediaSapiens
N+1
18.06.2016 14:00
Фотографії підсилюють емоції від того, що відбувається - дослідження
Фотографії підсилюють емоції від того, що відбувається - дослідження
Вчені заявили про те, що фотографування будь-якого процесу посилює задоволення від нього. Крім того, якщо людина фотографує якесь явище, яке їй не подобається, знімок посилює її негативні емоції.

Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Journal of Personality and Social Psychology, пише N+1.

У ході дослідження вчені провели кілька польових тестів, в рамках яких дві тисячі добровольців були поділені на тих, хто повинен був фотографувати процес, і тих, хто цього робити не повинен був. Після цього вони проходили опитування, де за шкалою Лайкерта від 1 до 15 учасники повинні були оцінити, наскільки їм сподобалося те, що вони робили, наскільки сильно вони були залучені в процес.

В більшості випадків, ті, хто фотографував процес, отримував від нього більше задоволення. Вчені також зазначили, що думка про те, яку фотографію зробити, має такий же ефект, як і сам процес фотографування. Крім того, фотографування також посилило залученість в процес. В одному з експериментів учасники, на яких були спеціальні окуляри, які відстежують рухи очей, ходили по музею. Психологи виявили, що добровольці, які робили фотографії, більше часу розглядали виставкові експонати порівняно з тими, хто просто ходив по виставці. 

Разом з тим, у випадках, коли добровольці брали участь у діяльності, яка їм не подобається, фотографії лише посилювали негативні емоції. Фотографії також не мали позитивного ефекту, коли люди були активно залучені в процес. Наприклад, коли учасників попросили взяти участь у мистецькому проекті (зробити Ейфелеву вежу з вафель або з спагетті і маршмеллоу), то насолоджувалися процесом однаково як ті, хто знімав процес, так і ті, хто цього не робив. 

Згідно з даними ComScore, за квітень 2016 року з 108 мільйонів унікальних відвідувачів Instagram, 42% - це чоловіки, а 58% - жінки. Компанія, яка займається вимірюванням інтернет-трафіку, відзначає, що такий розрив простежувався і в минулому році. 

ms.detector.media