ms.detector.media
MediaSapiens
proubuntu.org.ua
13.05.2016 13:41
Комітет захисту журналістів відкрив безпечну систему повідомлень про порушення
Комітет захисту журналістів відкрив безпечну систему повідомлень про порушення
Комітет захисту журналістів повідомив, що відкрив безпечну й анонімну завдяки шифруванню систему подачі повідомлень про порушення свободи преси.

Як заявив комітет, що працює у Нью-Йорку, ця система, названа SecureDrop, гарантує надійний захист від стеження в інтернеті.

Завдяки їй журналісти зможуть подавати Комітетові захисту журналістів повідомлення й передавати файли так, що можливі хакери чи працівники спецслужб не зможуть викрити особу цих журналістів, місце їхнього перебування чи змісту повідомлень.

«Надання журналістам можливості легко й безпечно подавати інформацію про їхнє становище і їхні потреби звідкіля завгодно є вирішальним для того, щоб Комітет захисту журналістів міг швидко надати підтримку», – заявила координатор програм підтримки журналістів цього комітету Марія Саласар-Ферро.

Нагадуємо, що у 2014 році The Guardian презентувала нову платформу SecureDrop, що дає змогу анонімним джерелам безпечно надсилати виданню конфіденційні документи. 

SecureDrop працює на програмному забезпеченні від Тor і надає користувачам можливість надсилати файли, уникаючи онлайн-стеження.

Запуск цієї платформи у The Guardian відбувся через рік після того, як газета опублікувала першу серію документів від Едварда Сноудена. Вони почали викривати діяльність Агентства національної безпеки США та спровокували всесвітні дебати про стеження, приватність та громадянські свободи, зазначає видання.

ms.detector.media