ms.detector.media
MediaSapiens
New Yorker
06.04.2016 14:55
WikiLeaks назвав «Панамський архів» профінансованою атакою США
WikiLeaks назвав «Панамський архів» профінансованою атакою США
Сайт WikiLeaks, що займається публікацією витоків офіційних документів з різних країн, у своєму офіційному Twitter висловив сумнів в об'єктивності авторів розслідування про офшори високопоставлених чиновників з усього світу та їх оточення.

Великий витік даних панамської юридичної фірми Mossack Fonseca про офшори відомих персон і політиків по всьому світу було профінансовано урядом США і американським фінансистом і філантропом Джорджем Соросом.

Таку заяву розміщено у Twitter WikiLeaks.

US govt funded #PanamaPapers attack story on Putin via USAID. Some good journalists but no model for integrity. pic.twitter.com/5MnZbB6Zwz

— WikiLeaks (@wikileaks) 6 апреля 2016 г.

«Уряд США профінансував «Панамські документи» через USAID», – пише ресурс.

#PanamaPapers Putin attack was produced by OCCRP which targets Russia & former USSR and was funded by USAID & Soros. pic.twitter.com/tgeKfLuROn

— WikiLeaks (@wikileaks) 5 апреля 2016 г.

WikiLeaks зазначає, що значна частина розслідування присвячена Росії і країнам пострадянського простору, в зв'язку з чим вважає підозрілим його фінансування з боку американських структур.

The US OCCRP can do good work, but for the US govt to directly fund the #PanamaPapers attack on Putin seriously undermines its integrity.

— WikiLeaks (@wikileaks) 5 апреля 2016 г.

«Можливо, американський OCCRP робить хорошу роботу, але пряме фінансування атаки на Путіна з боку уряду США серйозно підриває довіру до неї», – йдеться в іншому повідомленні WikiLeaks.Нагадуємо, що один із співзасновників панамської компанії Mossack Fonseca Рамон Фонсека заявив, що фірма стала жертвою злому, здійсненого ззовні. За його словами, Mossack Fonseca не порушувала жодних законів, усі її операції були легальними. Також Фонсека зазначив, що компанія ніколи нікому не допомагала в ухиленні від сплати податків або відмиванні грошей.

Коментуючи дані «Панамських документів», витяги з яких було опубліковано Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань та світовими ЗМІ, Фонсека назвав їх «вирваними з контексту» та неправильно витлумаченими. 

Серед оприлюднених документів також знайшлася офшорна компанія, створена на ім'я Петра Порошенка у серпні 2014 р., коли він уже займав пост президента України. Даних про цю компанію не було зазначено у деклараціях про доходи Порошенка, однак це правопорушення не є кримінальним, згідно з чинним законодавством України, а виключно адміністративним. Крім того, через цю компанію не проводилося жодних операцій.

Розслідування про це було опубліковане на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) 3 квітня 2016 року

Сам Порошенко заявив, що відрізняється від інших політиків з «панамського списку», оскільки компанія, яка була створена в офшорній зоні, за словами президента, була створена виключно для передачі його бізнесу в управління міжнародному інвестиційному банку, а не для ухиляння від сплати податків.

ms.detector.media