ms.detector.media
MediaSapiens
Фото: forbes.com
17.03.2016 14:20
45% громадян вважають, що курс з медіаграмотності має бути запроваджений у школах
45% громадян вважають, що курс з медіаграмотності має бути запроваджений у школах
Про це свідчить дослідження, яке проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГО «Детектор медіа».

На запитання «Чи вважаєте ви, що потрібно запровадити навчання з медіаграмотності?» 45% громадян відповіли, що курс має бути запроваджений у школах, 40% - вважають, що він необхідний у вишах, 27,8% відповіли, що потрібні широкі просвітницькі кампанії з медіаграмотності для дорослих, 12,1% не вважає, що потрібне навчання з медіаграмотності.

На запитання «Чи зацікавлені Ви у додатковій інформації про те, як медіа впливають на дітей?» майже 48% відповіли ствердно, 38% - ні, 17,3% - «важко сказати».

Дослідження проводилося з 29 січня по 19 лютого 2015 року, польовий етап тривав з 5 по 16 лютого 2016 року, опитування проводилось у 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною, у  Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються і на територіях, що не контролюються Україною. В результаті польового етапу було зібрано 2020 анкет.

Частина питань стосувалась того, як громадяни оцінюють вплив ЗМІ на їх політичну позицію та чи потребують додаткових знань про медіавпливи. Результати засвідчили, що лише  35% громадян вважають, що медіа впливають на їх політичну позицію та соціальну поведінку. Лише 11% громадян вважають, що у ток-шоу відстоюються інтереси політиків чи олігархів.

Раніше MediaSapiens публікував результати дослідження «Впровадження медіаосвіти та медіаграмотності в загальноосвітніх школах України», яке у 2015 році проводила ГО «Європейська дослідницька асоціація» за підтримки Internews Network . 

Нагадаємо, що Концепцію впровадження медіаосвіти в Україні було ухвалено ще 2010 року.  У 2016 році завершується експериментальний етап впровадження - під час нього в частині шкіл (участь в експерименті беруть близько 120 шкіл із різних областей України) викладається предмет «медіакультура» для учнів 10-го классу.

У 2015 році ГО «Телекритика» представила результати соціологічного дослідження про довіру до українських та російських ЗМІ, обізнаність населення щодо медіавласності, а також про вплив пропаганди та користування місцевою пресою.

 

ms.detector.media