ms.detector.media
MediaSapiens
AP
15.03.2016 12:29
Влада Малайзії депортує двох австралійських журналістів через запитання прем’єру
Влада Малайзії депортує двох австралійських журналістів через запитання прем’єру
Влада Малайзії депортує австралійських журналістів Лінтона Бессера (Linton Besser) і Луї Ероглу (Louie Eroglu) з Australian Broadcasting Corporation, які запитали прем'єр-міністра країни Наджіба Разаку запитання про корупційний скандал.

Про це повідомляє AP.

У 2013 році на рахунках Наджіба Разаку з’явилося  681 млн доларів. Критики підозрюють, що це кошти з державного інвестиційного фонду, заснованого ним у 2009 році. У січні 2016 року прокуратура вирішила не порушувати справу прем’єр-міністра заявивши, що це був «особистий подарунок» від королівської родини Саудівської Аравії.

Журналісти Лінтон Бессер (телерепортер) і Луї Ероглу (оператор) були затримані після того, як звернулися до прем'єра із запитанням про походження грошей 12 березня біля мечеті у місті Кучинг. За твердженням поліції, репортери «перетнули лінію охорони і агресивно наблизилися» до міністра. Міністр нічого не відповів на запитання.

14 березня міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп сказала, що випадок буде піднято на «найвищому рівні в рамках малазійського уряду». За її словами, є побоювання щодо придушення свободи слова.

Сьогодні журналісти мали постати перед судом за звинуваченням у перешкоджанні виконанню обов'язків державного службовця. Рішення депортувати їх було ухвалене після втручання австралійського уряду.

Журналіста й оператора CBS вже сфотографували в міжнародному аеропорту Кучинга.

Нагадаємо, минулого року малайзійський суд висунув звинувачення проти політичного карикатуриста Зулькіфлі Анвара Ульхака (Zulkiflee Anwar Ulhaque) під псевдонімом Зунар, за серію твітів з критикою судової системи країни. Карикатурист зокрема, опублікував малюнок, на якому прем'єр-міністра Наджіба Разака зображено як головуючого суддю у справі проти провідного опозиціонера Анвара Ібрагіма (Anwar Ibrahim).

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) представила документ, який підтримали 41 міжнародна організація з боротьби за свободу вираження поглядів, й закликала малайзійського прем’єр-міністра припинити переслідування художника.

ms.detector.media