ms.detector.media
MediaSapiens
hi-news.ru
22.02.2016 11:51
У Китаї заборонять діяльність іноземних онлайн-ЗМІ
У Китаї заборонять діяльність іноземних онлайн-ЗМІ
У Китаї з 10 березня заборонять діяльність іноземних онлайн-ЗМІ.

Про це повідомляється на сайті міністерства промисловості та інформатизації КНР, пише lb.ua.

Згідно з новими правилами, електронні ЗМІ, якими володіють іноземні громадяни, а також ті, що знаходяться у спільному володінні, не можуть більше публікувати матеріали у китайському сегменті інтернету. Китайські ЗМІ мають запитувати дозвіл на співпрацю з іноземними колегами. У документі також згадується щорічна інспекція, яка перевіряє якість роботи ЗМІ.

Встановлюються жорсткі правила роботи електронних ЗМІ у КНР: так, керівником організації має бути тільки китайський громадянин, технічний персонал - складатися з китайців, все обладнання також мусить знаходитися на території КНР. Сайти реєструватимуться наглядовими органами.

Ухвалення нового закону пов'язують з курсом на посилення контролю за інтернетом, проведеним нинішніми китайською владою і особисто головою КНР Сі Цзіньпіном. Виступаючи на конференції з питань розвитку кіберпростору у місті Учжень, Сі заявив:

«Треба поважати право кожної країни вибирати власний підхід до управління в інтернет-сфері. Кіберпростір не повинен перетворюватися у місце, де не діють закони».

У липні 2015 року у КНР було опубліковано проект нового закону про кібербезпеку, який передбачає посилення контролю над поширенням даних в інтернеті. Як йдеться в документі, він спрямований на забезпечення захисту персональних даних користувача від хакерів і шахраїв, які незаконно поширюють приватну інформацію.

До того влада обмежувалася попередженнями, що виносяться провайдерам і власникам популярних майданчиків у соціальних медіа, про необхідність якнайшвидшого видалення з сайтів порнографічного контенту, шахрайських оголошень, а також неперевірених чуток.

Нагадуємо, що наприкінці грудня парламент Китаю ухвалив новий закон про боротьбу з тероризмом, який забороняє засобам масової інформації повідомляти про деталі терористичної діяльності, які могли б призвести до «імітації», і показувати сцени, які «жорстокі і нелюдські». 
ms.detector.media