ms.detector.media
MediaSapiens
Ольга Герасим'юк . Фото: ГО "Детектор медіа"
03.02.2016 19:02
Нацрада розгляне показ серіалу «Легенди карного розшуку», враховуючи висновки Незалежної медійної ради – Герасим’юк
Нацрада розгляне показ серіалу «Легенди карного розшуку», враховуючи висновки Незалежної медійної ради – Герасим’юк
Перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк повідомила, що Нацрада розгляне найближчим часом скаргу на показ документального серіалу «Легенди карного розшуку» в ефірі каналу НТН і врахує висновки Незалежної медійної ради.

Про це вона сказала на презентації Незалежної медійної ради 3 лютого, де також обговорили перше рішення організації щодо цього серіалу.

Нагадаємо, у січні Незалежна медійна рада отримала звернення від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо трансляції на телеканалі НТН документального серіалу «Легенди карного розшуку», у якому може міститися інформація, що виправдовує злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму.

Незалежна медійна рада побачила у випуску «Кровавая вольница» порушення декомунізаційної норми закону «Про телебачення і радімовлення» (частина 2 статті 9), статті 3 закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також Редакційного статуту телеканалу НТН. У випуску «Кровавая вольница», в якому ведеться розповідь про трьох працівників НКВС під прикриттям, які, імітуючи в’язнів-рецидивістів, контактують із українським підпіллям, а потім нападють на солдат УПА та арештовують їх.

«Справа, за яку ви взялися, дуже непроста. Ми вам дуже вдячні за експертну оцінку, яка дуже ґрунтовно опрацьована. Вона дуже нам допоможе в ухваленні рішення. Я думаю, що рішення Нацради буде відповіддю на ваші висновки. До нас надходить купа таких скарг, не думаю, що ви з усіма допомагатиме, але будьте готові, що звертатимемось. На одному з найближчих засідань Нацрада розгляне це питання. 26 січня ми проводили перевірку на телеканалі НТН, також консультуємося з істориками-фахівцями в цій темі», - зазначила пані Герасим’юк.

Вона також привітала створення Незалежної медійної ради і зазначила, що Нацраді в роботі часто бракує експертної оцінки з середини медійного середовища, а також зазначила, що Нацрада буде й надалі звертатися до новоствореного об’єднання по допомогу.

Незалежна медійна рада є органом саморегулювання у сфері медіа, до якого входить 15 членів – авторитетних журналістів та громадських активістів, які мають ґрунтовний досвід у медійній сфері. Склад медійної ради сформували наприкінці 2015 року п’ять медійних організацій – Інститут медіа права, Інститут масової інформації, «Інтерньюз-Україна», ГО «Телекритика» та фундація «Суспільність».

Окрім надання експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада планує надавати рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері.

Головою Незалежної медійної ради є голова правління ГО «Телекритика» Наталія Лигачова, секретарями - медіаюристи Ігор Розкладай (Інститут медіа права) та Роман Головенко (Інститут масової інформації).

ms.detector.media