ms.detector.media
MediaSapiens
Фото: inforesist.org
30.01.2016 20:12
Джеффрі Пайєтт: Україні потрібна не пропагандистська машина, а об’єктивна інформація
Джеффрі Пайєтт: Україні потрібна не пропагандистська машина, а об’єктивна інформація
Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав головні способи протидії кремлівській пропаганді: він вважає, що створення «Міністерства правди» не допоможе у боротьбі із пропагандою Росії. Найефективніший шлях – побороти корупцію в Україні та розвивати неолігархічні медіа, які б дотримувались професійних стандартів.

Про це Джеффрі Пайетт сказав 29 січня під час конференції, присвяченій протидії інформаційній війні з боку Росії.

Посол США підкреслив, що гібридна війна проти України має декілька компонентів: економічний тиск, воєнний тиск, політичний тиск та інформаційний.  «Ціль Росії – не довести правду. Ціль – заплутати,  відволікти, заперечувати, відхилити Україну з правильного напряму – і вивести нас із рівноваги», - вважає Джеффрі Пайєтт

Він пригадав події два роки тому у Криму, коли багато місцевих жителів боялись, що до них прийдуть «фашисти, які захопили владу у Києві»: «Ми думали, що це смішно тоді, але це продемонструвало ту модель, яка пізніше повторилась знову, цю подібну до Геббельса пропагандистську машину Кремль застосовував як частину своєї стратегії проти України».

Пайетт вважає, що найбільшою помилкою з боку України буде витрачати весь час та енергію на спростування брехні:  «Це не фашисти! Про що ви говорите?», - саме таких заяв і очікує Росія

«Є феномен в психології, який називається віддзеркалювання, коли ви звикаєте просто відображати поведінку вашого опонента. І, на мою думку, це один з ризиків для України. Це велика помилка для української влади, для українських людей, створити фабрику тролів як Санкт-Петербург, фабрикуючи контрпропаганду в соціальних медіа. Це величезна помилка створити "Міністерство правди", яке намагається створити альтернативні історії. Це не шлях до перемоги на цьому інформаційному полі бою», - сказав Джеффрі Пайєтт.  

«Україна не потребує медіа, які фінансуються державою. Що потрібно Україні – це успішна Україна», – наголосив посол США, підкресливши, що «єдиною найбільш сильною відповіддю на гібридну війну Кремля і інформаційну кампанію проти цієї держави є успішна, модернізована, європейська, демократична Україна».

Пріоритетом номер один для України і українського товариства в 2016 повинна стати війна з корупцією: «Це ключове питання для демонстрації того, що Україна рухається вперед. У цьому сенсі краща зброя проти Кисельових всього світу - це ваш антикорупційний прокурор, це заступники генпрокурора, як Давид Сакварелідзе, які привертають злочинців до відповідальності. Це ваше Національне антикорупційне бюро. Всі інститути , які США будуть рішуче підтримувати», - сказав посол США.

Для України важливо розвивати професійні та вільні від олігархічного контролю медіа - прикладом такої журналістики Джеффрі Пайєтт вважає ГромадськеТБ, яке представляє модель об’єктивної та незалежної журналістики, яка не залежить від політиків чи олігархів: «Я не думаю, що Україні потрібна пропагандистська машина. Що потрібно Україні, так це об’єктивна інформація».

Пан посол також наголосив на необхідності захищати свободу слова та плюралізм думок. Для журналістів, на його думку, важливим лишається дотримання професійних стандартів: «Повідомляти факти. Відмовлятись, коли хтось хоче купити їх матеріали. І не потрапляти у пастку, в яку, вважаю, іноді потрапляють міжнародні медіа -  дотримуючись переконання, що критерієм об'єктивності є публікація точки зору обох протиборчих сторін, навіть якщо одна сторона є безсумнівно сфабрикованою».

 

ms.detector.media