ms.detector.media
MediaSapiens
Фото: credo-ua.org
20.01.2016 16:48
Держкомтелерадіо пропонує ЗМІ називати 22 січня днем народження української незалежної держави
Держкомтелерадіо пропонує ЗМІ називати 22 січня днем народження української незалежної держави
Держкомтелерадіо пропонує вітчизняним ЗМІ використати при підготовці телерадіопрограм та публікацій до Дня Соборності України 22 січня інформаційні матеріали, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті (УІНП).

Про це повідомляє прес-служба комітету.

Історики нагадують, що 2016 року Україна відзначатиме 25-річчя нинішньої державності, і пропонують вважати його Роком Державності України.

«Проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України стало логічним завершенням боротьби українців за свою незалежність. Цьому передувала  низка історичних подій ХХ століття, що були визначальними для українського державотворення. Зокрема,  однією з найважливіших дат є саме 22 січня, коли в 1918 році року  IV Універсалом Української Центральної Ради вперше була проголошена українська незалежність, а вже за рік (22 січня 1019 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу», - зазначається у повідомленні.

Ці події, які співпали за датою, на думку істориків, мають стати початком ювілейних вшанувань у рамках Року Державності України.

«Важливо наголосити, що сучасна Українська держава є спадкоємницею УНР. А сьогодні ми вирішуємо такі ж завдання, що їх розв’язували керманичі Української Центральної Ради: зі зброєю в руках захищаємо свою країну від московських окупантів. Було б добре, щоб тема спадкоємництва сучасної України і УНР глибоко осмислювалося б у суспільстві, в тому числі у вітчизняних засобах масової інформації, які відтепер мають можливість неупереджено і правдиво розказати українцям і світові про національно-визвольні змагання українського народу періоду УНР», -  сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.  

В інформаційних матеріалах, підготовлених УІНП, узагальнено європейський досвід святкування днів державної незалежності, надано історичну довідку українських подій, зокрема, що УНР – перша українська держава у ХХ столітті, а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності.

Також інформаційні матеріали, підготовлені УІНП, містять імена та контакти українських дослідників теми, які можуть надавати коментарі у ЗМІ, перелік документальних фільмів, які відображають події Української революції 1917-1921 років, та корисні інтернет-посилання на цю тему.

З повним текстом інформаційних матеріалів можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

ms.detector.media