ms.detector.media
MediaSapiens
RFE/RL
15.12.2015 17:00
У Криму почали продавати газету «Правда»
У Криму почали продавати газету «Правда»
Щоправда, газету почали продавати з запізненням.

11 грудня у продажі поступили одразу декілька номерів газети - за останні дні листопада, а також за 1-2 та 3 грудня, повідомляють Крим.Реалії

Газета, як і в СРСР, виходить під гаслом «Пролетарии всех стран, соединяйтесь!». Колишній орган ЦК КПРС повністю зберіг колишній дизайн не лише характерного логотипу, а й усієї верстки, повністю адаптувавши комп’ютерний набір під стиль старого гарячого набору рядків на линотипах, і використовує свій колишній фірмовий «шрифт газети «Правда». 

Як зазначається у вихідних даних, газета видається тиражем 100 000 примірників, як і раніше, у Москві. Редакція знаходиться у тій же будівлі на «Вулиці «Правди», 24. Однак друкується тираж тепер лише у 8 містах Росії - Москві, Санкт-Петербурзі, Воронежі, Іркутську, Краснодарі, Мінеральних Водах, Новосибірську та Челябінську. Тим не менш, примірники газети, які продаються в Криму, надруковані не в ближчому до Криму Краснодарі, а в Красногорську Московської області. 

«Правда» нині коштує не 3 копійки, як у СРСР, а 18 рублів. Політична позиція газети - це позиція КПРФ. Вона передбачає, що влада скоро «пограбує всіх», називає Єльцина зрадником і виступає проти відкриття Єльцин-центру у Єкатеринбурзі, підтримує комуністичну партію Туреччини, яка, як і сама КПРФ, вважає, що «банда керує нашою країною», пише політичний оглядач Дмитро Колос. 

За його словами, у газеті регулярно публікуються однотипні матеріали з України, у тому числі, з Криму. Так, у номері 133 за 1-2 грудня розміщена стаття двох авторів, яка називається «В Крыму полный коллапс».

У номері ж 134 за 3 грудня в рубриці «Вести с Украины» був опублікований матеріал «Экономический и социальный коллапс», підписаний псевдонімом «В.М.Т.». 

Разом з тим, якою б «опозиційною» не здавалася політика КПРФ, насправді ж у россійському політикумі вона займає позицію, яка сприяє укріпленню авторитарної влади, вважає журналіст. 

Нагадуємо, що з 1 квітня поточного року кримськотатарські телеканали ATR і Lale, радіостанції Meydan і «Лідер» змушені були припинити свою діяльність, оскільки станом на 31 березня жодне з цих медіа не змогло перереєструватися в окупованому Росією Криму за російським законодавством. Інформаційне агентство «Крымские новости QHA» також отримало відмову в реєстрації та було змушене припинити свою діяльність на території Криму і переїхати до Києва. На той момент кримськотатарська  газета «Янъы дюнья» і журнал «Йылдыз» отримали дозвіл на перереєстрацію від окупаційної влади.

У червні так звана «влада» окупованого Росією Криму склала список медіа, яким не дозволено працювати на масових заходах півострова. До списку увійшли: інтернет-видання «Крим. Реалії», кримськотатарське інформаційне агентство новин QHA, а також два ЗМІ медіахолдингу ATR - кримськотатарський телеканал ATR та інтернет-видання «15 минут».

Як писав MediaSapiens, Генеральна прокуратура Росії запропонувала блокувати сайти за екстремістський зміст без експертизи. Згідно з текстом документу, блокування без залучення експертів може застосовуватися до сайтів з явними ознаками екстремістської спрямованості або до ресурсів, які можуть «мати широкий суспільний резонанс».

ms.detector.media