ms.detector.media
MediaSapiens
Волинська обласна рада. Фото: voladm.gov.ua
10.12.2015 17:01
У Волинській облраді виправдовують обшукування журналістів – юрист НМПУ вбачає порушення
У Волинській облраді виправдовують обшукування журналістів – юрист НМПУ вбачає порушення
Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця дав офіційне пояснення, чому перед початком сесії облради 8 грудня журналістів обшукували металодетектором. Водночас юрист Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Олександр Тарасов заявляє, що є будь-які дії (обшук, недопуск), які перешкоджають журналісту виконувати свої професійні обов'язки, є порушенням ст.171 ККУ.

Про це повідомляє видання «Вголос».

«Коли в Україні існує загроза терактів, то в усіх адмінзакладах та в країні в цілому посилено заходи безпеки. Ми не маємо права нехтувати безпекою. У сесійному залі працюють понад 200 людей. Я як голова обласної ради особисто відповідаю за їхню безпеку. Саме тому охорона здійснювала заходи з протидії тероризму», – заявив Ігор Палиця.

У Волинській облраді стверджують, що такі заходи застосували для забезпечення антитерористичного захисту адмінприміщення ради, а також для запобігання та профілактики терористичних проявів. Проводили огляд прилеглої території, самого приміщення сесійного залу, візуальний огляд та опитування осіб щодо наявності в них небезпечних предметів.

У раді зазначають, що ці заходи здійснювали на вимогу більшості депутатів, а охорону забезпечувала приватна фірма «Ягуар-сервіс», із якою укладено договір КУ «Управління будинком Волинської обласної ради» та охорона голови обласної ради Ігоря Палиці, діяльність якої не фінансують з обласного бюджету.

«Питання безпеки буде врегульовано більш детально в Регламенті обласної ради сьомого скликання, проект якого наразі готують», – додав Ігор Палиця.

Нагадаємо, 8 грудня кореспондентку інтернет-видання «ВолиньPost» Анну Бліннікову охорона намагалася не пропустити на сесію Волинської обласної ради. Біля входу до сесійної зали журналістку зустріли охоронці, обшукали за допомогою спецпристрою і  спробували заборонити відвідати сесію.  На запитання охоронців, які тепер стежать за порядком на сесії, чи є зброя, Анні Бліннікова пожартувала, відповівши: «Аякже».  Після цього сумочку і кишені журналістки обшукали на наявність зброї.

Юрист НМПУ Олександр Тарасов, коментуючи виданню «ВолиньPost» інцидент, зазначив, що намагання не допустити журналіста на сесію є перешкоджанням професійній журналістській діяльності і підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст.171 КК України. 

«Відповідно до ч.2 ст. 25 Закону України "Про інформацію", журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.

Сесія не приймала рішення про те, що вона буде проходити у закритому режимі.

Основним об'єктом злочину за ст.171 КК встановлений порядок здійснення законної професійної діяльності журналістів, який забезпечує конституційне право громадян на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, необхідну їм для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів. Його додатковим факультативним об'єктом може бути встановлений порядок виконання службовими особами своїх повноважень.

Тобто злочином є будь-які дії (обшук, недопуск), які перешкоджають журналісту виконувати свої професійні обов'язки. І ЗУ "Про інформацію" не містить застережень, що журналіст має право відвідувати відкриті заходи органів влади, лише якщо він не запізнюється», - сказав Олександр Тарасов щодо інциденту у Волинській облраді.

ms.detector.media