ms.detector.media
MediaSapiens
Фото: MediaSapiens
09.12.2015 17:21
АУП та Фонд Конрада Аденауера презентували аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2015»
АУП та Фонд Конрада Аденауера презентували аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2015»
9 грудня в Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні відбулася презентація аналітичного звіту «Український медіаландшафт-2015».

Звіт підготовлений та виданий Академією української преси  за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

«Український медіаландшафт-2015» - це аналітичний звіт, який фіксує тенденції розвитку медіа у 2015 році. Він містить огляд структур, ринку та тенденцій розвитку медіа, правового поля, в якому вони існують.

Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауман під час презентації зауважила, що «Медіаландшафт» видається кожні два роки.  Вона порівняла німецький та український медіаринок, наголосивши на відмінностях. Зокрема у Німеччині зараз, за словами пані Бауман, почалося зростання тиражів друкованих видань, у той час як в Україні – навпаки.

«В Німеччині ви не знайдете газети, яка б виходила тільки онлайн. Тут все по-іншому. Інші умови, які дуже змінилися після початку війни», - сказала вона, підкресливши, що українські журналісти зіштовхуються сьогодні з новими викликами. Але, за словами пані Бауман, це означає не лише нові професійні вимоги, але й нові шанси. Так, вона вважає, що сьогодні є «велика потреба в об’єктивній інформації». Але оскільки олігархізоване телебачення її не задовольняє, тому «зростає увага до онлайн-медіа».

«Ми залучили до написання звіту кращих українських медіаекспертів України», - зауважив президент Академії української преси Валерій Іванов. Зокрема це Олесь Гоян, Діана Дуцик, Отар Довженко, Віталій Мороз, Олег Хоменок. На думку професора Іванова, сьогодні затребуваним є не лише навчання та тренінги для журналістів. «Нам потрібні узагальнення. Це дозволяє усвідомити, де ми знаходимось», - наголосив він на важливості такого аналітичного звіту.

Разом з тим представник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфґан Біндзайль зауважив, що Україна, на відміну від Росії з її системою пропаганди, зберегла плюралізм та відкритість. «В часи кризи така позиція є сильною» - додав він. – Внаслідок відкритих дискусій можна прийняти правильні рішення, знайти консенсус, привести до процесу примирення».   

 

ms.detector.media