ms.detector.media
MediaSapiens
03.12.2015 17:38
Ів Саломон: «Пріоритет сьогодні – це прийняття закону про аудіовізуальні послуги»
Ів Саломон:  «Пріоритет сьогодні – це прийняття закону  про аудіовізуальні послуги»
Розроблений законопроект «Про аудіовізуальні послуги» є ключовим медійним документом відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, зазначила експертка Ради Європи Ів Саломон.

Про це вона сказала під час  конференції  «Інформаційне суспільство в Україні: досягнення та пріоритети реформ», яка триває зараз у Києві.  На заході обговорюють підсумки медіареформ, впроваджених за підтримки  спільної  програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

«Я приїжджаю у Київ з  2002 року і  як спостерігач  медіареформ вражена тим, наскільки ефективно та потужно діяли організації громадянського суспільства, - зазначила пані Саломон. – Я працювала в багатьох країнах і захоплююсь тим, що ви зробили».

Вона окреслила ті напрями, над якими зараз має вестись робота – в першу чергу, це приведення законодавства про аудіовізуальні послуги до європейських стандартів: «Законопроект мають публічно обговорити державні органи, зокрема парламентські комітети та Нацрада, разом із громадянським суспільством, та дослідити усі пропозиції. Однак зрештою прийняття закону  буде політичне рішення».

Серед інших важливих кроків, на думку пані Саломон, ухвалення  статуту суспільного мовлення Кабінетом міністрів, підготовка законодавчої бази для переходу до цифрового мовлення, імплементація закону про комунальні ЗМІ та організація процесу саморегулювання медіа.  

Експерти-учасники конференції наголошували, що хоча ухвалення хороших законів – це вже 50% роботи, але багато залежить від інших 50% - втілення законів у життя. На думку Юргіса Вілчінскаса, керівника відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні,  найважче буде втілити закон про прозорість медіавласності та провести реформу комунальних ЗМІ.

 «Ми б хотіли, щоб місцеві ЗМІ після роздержавлення та приватизації  отримали простір для розвитку:  щоб самі журналістські колективи ставали власниками ЗМІ, і головне, щоб цей процес не був зупинний бюрократією. Важливо також щоб не було джинси і ЗМІ не перетворились на власність місцевих князьків», - сказав Юргіс Вілчінскас. 

Нагадаємо, робота над законопроектом «Про аудіовізуальні послуги» триває з 2012 року. 29 жовтня 2014 року наприкінці каденції Верховної Ради 7-го скликання цей законопроект зареєструвала народний депутат Олена Бондаренко, але через місяць проект було відкликано.

Наразі Національна рада з питань телебачення і радіомовлення доопрацьовує законопроект, щоб він був заново зареєстрований у Верховній Раді. Його було підготовлено за підтримки проекту Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».

Як писав Media Sapiens, законопроект «Про аудіовізуальні послуги» пропонує, зокрема, ліцензувати тільки використання обмеженого ресурсу - частот, а супутникове та кабельне мовлення звільнити від ліцензування.

ms.detector.media