ms.detector.media
MediaSapiens
03.12.2015 16:48
У Києві підбивають підсумки медіареформ, проведених за підтримки ЄС та РЄ
У Києві підбивають підсумки медіареформ, проведених за підтримки ЄС та РЄ
Більше 100 експертів оцінюють хід впровадження реформ у сфері медіа, доступу до інформації та управління інтернетом.

Обговорення відбувається на конференції  «Інформаційне суспільство в Україні: досягнення та пріоритети реформ», що є підсумковою у  спільній програмі Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

«Спільна програма ЄС/РЄ підтримувала реформи у чотирьох сферах – свобода ЗМІ, доступ до публічної інформації, управління інтернетом та захист персональних даних», - зазначив спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Крістос Джакомопулос. 

«Одні з головних досягнень, які ми бачимо зараз в Україні, це прийняття законів про роздержавлення преси, прозорість медіавласності та суспільне мовлення», - додав він.

Проте пан Джакомопулос переконаний, що реформи у медіасфері неможливо повністю здійснити без реформ в інших галузях - необхідно реформовувати судову систему, Генпрокуратуру і т.д.

Експерти наголосили, що прийняття цих законів – результат спільних зусиль медіаспільноти, громадськості та донорських організацій.

«Коли основні закони вже проголосовані, тепер лишається ще важливіше – їх імплементація», - сказав голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко.

«Наступний рік буде показовим і для реформування обласних телекомпаній, і для пілотного проекту щодо друкованих видань (перший етап реформи тривалістю один рік, протягом якого роздержавленню підлягатимуть лише ті ЗМІ, які добровільно згодяться на це). Пріоритетним тепер є прийняття закону про аудіовізуальні послуги», - сказав він.

З цим погодилась і голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

«Можна буде сказати, що реформа відбулась тоді, коли ефір суспільного мовлення наповниться якісним контентом, а місцеві газети позбудуться «радянськості». А головне, коли більшість громадян скаже, що сфера – реформована. Коли аудиторія буде розуміти, де є порушення стандартів та маніпуляції. Я думаю, що медіаграмотність – це ще один із напрямів у змінах інформаційного простору, який має зараз впроваджуватися та підтримуватися», - зазначила вона.

«Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» - це спільний проект ЄС та РЄ, що фінансується ними та виконується Радою Європи. Програма покликана посприяти виконанню зобов’язань України перед Радою Європи, Угоди про асоціацію з ЄС і Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України. Детальніше про проект за посиланням

Фото Діани Поладової

ms.detector.media