ms.detector.media
MediaSapiens
Сайт Національної ради
13.11.2015 18:21
Нацрада запропонує мовникам підписати кодекс саморегуляції
Нацрада запропонує мовникам підписати кодекс саморегуляції
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонує мовникам підписати кодекс саморегуляції, який торкатиметься питань, що не охоплені законодавством, або тлумачитиме неоднозначні норми законодавства.

На засіданні 12 листопада Нацрада прийняла рішення розмістити на своєму офіційному веб-сайті проект Кодексу мовлення та звернутися до суб’єктів інформаційної діяльності з пропозицією «підтримати ініціативу Нацради щодо необхідності реалізації активних та результативних кроків саморегулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, а також розглянути можливість його підписання».

Рішення Нацради вже оприлюднено на сайті, тоді як проекту Кодексу мовлення наразі ще немає. Нацрада обіцяє оприлюднити його найближчим часом.

Відповідальний секретар Нацради Катерина Котенко розповіла, що ідея саморегуляційного кодексу виникла в членів Нацради, коли вона знайшли в архівах регуляторного органу меморандуми між різними індустріями та Національною радою. На переконання членів Нацради, в законодавстві є багато невизначеностей. Яким чином трактувати законодавство, а також як урегулювати питання, які не прописані в законодавстві, але вимагають відповіді, має на меті запропонований Нацрадою кодекс саморугеляції.

Наприклад, за словами пані Котенко, в кодексі будуть окреслені питання мовлення в дні жалоби, дії мовників під час виборчих кампаній. Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк наголосила, що остання кампанія до місцевих виборів показала, наскільки кричуще діють ЗМІ, що вимагає обов’язкового врегулювання.

При розробці проекту Кодексу мовлення співробітники Нацради керувалися подібними кодексами Великої Британії, Норвегії, Польщі та Швеції. «На основі британського кодексу й досвіду інших країн ми створили документ, доповнили його кейсами, які виникали під час виборів (хоча в кодексі про правила поведінки під час виборів згадано найменше)», - розповіла пані Котенко. Вона зауважила, що проект Кодексу мовлення не є регуляторним актом. «Це наші пропозиції до порозуміння з індустрією, щоб ми виробили спільні правила», - наголосила вона.

Члени Нацради констатували: поки що діалог Нацради з мовниками щодо саморегулювання галузі мав односторонній характер. Нацрада спонукала до саморегуляції, але мовники не виявляли готовності до неї. «Поки що в нас голос волаючого в пустелі», - зауважила Ольга Герасим’юк. Катерина Котенко сподівається, що новий очільник Індустріального телевізійного комітету Сергій Сьомкін змінить ситуацію.

ms.detector.media