ms.detector.media
MediaSapiens
Дмитро Золотухін
02.10.2015 18:42
Радник Стеця вважає, що заборона проросійського контенту вже не є дієвою
Радник Стеця вважає, що заборона проросійського контенту вже не є дієвою
Радник міністра інформаційної політики з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін вважає, що сьогодні заборона проросійського контенту уже не є дієвою й потрібно працювати над вироблення власних проектів.

Про це він сказав 1 жовтня під час панельної дискусії на конференції «Інформаційна політика в умовах кризи: як забезпечити національну безпеку, зберігаючи гарантії прав людини та демократичних свобод?», яку організував Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

«У боротьбі з російською пропагандою заборона телеканалів, інтернет-сайтів та інших медіа не є особливо ефективною зараз. Немає сенсу стирати, банити, вилучати з умів людей інформацію, витрачаючи на це ресурси, гроші і вигадувати для цього різні інструменти. Не можна спинити поширення ідей», - зазначив він.

Радник міністра, проте, додав, що політика заборон зіграла свою роль у 2014 році. Зараз, на його думку, Україні необхідно зосередитися на виробленні власного якісного й об’єктивного медіаконтенту.

«Водночас, виробляючи свій контент, у тому числі культурний, для різних видів медіа, ми зможемо доносити правдиву інформацію як аудиторії в Україні, так і поза нею для всіх, хто цікавиться тим, що у нас тут відбувається», - переконаний пан Золотухін.

На думку Дмитра Золотухіна не варто занадто сподіватися на зміни в законодавстві. Радник міністра вважає, що більш пріоритетною є ефективна саморегуляція медіа.

Нагадаємо, 1 жовтня о 12.00 розпочала роботу українська мультимедійна платформа іномовлення, запущена Міністерством інформаційної політики на базі державних телерадіокомпаній «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"», «Банківське телебачення» (БТБ) та інформаційного агентства «Укрінформ».

У рамках медіаплатформи запущено оновлений сайт «Укрінформу» www.ukrinform.ua зі зміненим дизайном і новим логотипом. Замість супутникового телеканалу УТР в ефірі стартував телеканал UATV. Він мовить із трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galazy 19, а також в інтернеті на власному каналі в YouTube. Телеканал мовить українською, російською, кримськотатарською, англійською мовами.

Влітку експертна рада при Міністерстві інформаційної політики розробила проект Концепції інформаційної безпеки. Правовий аналіз проекту здійснив офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ. Міністр інформаційної політики Юрій Стець, заявляв, що до вересня буде представлений новий проект Концепції, з урахування рекомендацій ОБСЄ.

ms.detector.media