ms.detector.media
MediaSapiens
Politico
19.09.2015 13:35
ЄС саботує боротьбу з російською пропагандою - американське видання Politico
ЄС саботує боротьбу з російською пропагандою - американське видання Politico
І хоча Європейський Союз начебто мобілізувався у боротьбі з російською пропагандою, європейські уряди борються один з одним з приводу того, як же саме з нею бути. Журналіст Джеймс Панічі (James Panichi) пише, що нові зусилля Брюсселю в напрямі моніторингу та реагування на упереджені й неправдиві меседжі підконтрольних Кремлю медіа, як от «Росія 24» чи «Спутник», оголили вже знайомі тріщини на континенті.

Про це йдеться у публікації американського видання Politico, що має назву «ЄС розколюється у російській медійній війні» («EU splits in Russian media war»).

Працівники команди East Stratcom стверджують, що їх змушують працювати в межах «вузького мандату», щоб не спровокувати загострення стосунків з Росією.

Для повноцінної роботи відомству ЄС з протидії російській пропаганді бракує не лише фінансування, а й політичної підтримки. 

У статті зазначають, що проект East Stratcom викликав невдоволення деяких країн ЄС через побоювання, що наслідком такої діяльності стане загострення конфлікту з Москвою. Крім того, команду East Stratcom попередили, що працювати треба «обережно», уникаючи антагонізму з урядами, які прагнуть пом’якшення відносин з РФ.

«Люди з проекту кажуть, що відсутність окремого бюджету, нестача ресурсів і підтримки деяких країн ЄС шкодять боротьбі з пропагандистською кампанією», - пише Politico.

«Не всі держави-члени хотіли створення команди - ми навіть не впевнені, що (колишній міністр закордонних справ Італії і очільниця зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріка) Могеріні хотіла цього», - цитує видання одного з членів команди East Stratcom, зазначивши, що східноєвропейські країни свого часу засудили призначення Могеріні в Єврокомісії через те, що італійський уряд висловлював проросійські симпатії.

Водночас представник Європейської служби зовнішніх справ Майя Кошіженсик (Maja Kocijancic) сказала виданню, що припущення, нібито Європейська служба зовнішніх справ чи Федеріка Могеріні не підтримують цілковито цей проект - необгрунтовані. «Усім, що зробила, вона (Могеріні) продемонструвала свою прихильність», - заявила представниця. «Команда злагоджена і вбудована в дипломатичну службу (EEAS). Це є ознакою чіткої прихильності, і ми будемо робити все, що побіцяли», - додала вона.

У статті зазначають, що відомство Могеріні досі не оприлюднило інформації про новостворений орган. Разом з тим відомо, що очолить East Stratcom Жиль Портман (Giles Portman), британський кар'єрний дипломат, який останні вісім років працював для налагодження відносин ЄС з Туреччиною. Портман звітує перед Майклом Манном – головою стратегічної команди з комунікацій зовнішньополітичного відомства ЄС, який колись був речником Кетрін Ештон.

Крім того, стало відомо, що команда East Stratcom налічує п’ятьох російськомовних фахівців з Чехії, Великої Британії, Данії, Латвії та Естонії. Вони підписали річні контракти з можливістю продовження до чотирьох років. Зарплату їм платитимуть уряди окремих країн. За деякими даними, відомство Могеріні направило в команду чотирьох своїх працівників, однак офіційно штатних домовленостей не коментують.

«Польське дипломатичне джерело заявило, що його уряд планував направити російськомовного експерта в команду, але відкликав свою пропозицію після того, як стало відомо, що орган очолить Портман, а не польський кандидат», - пише Politico.

ms.detector.media