ms.detector.media
MediaSapiens
The Independent
15.09.2015 09:30
Charlie Hebdo опублікував карикатури з використанням зображення потонулого сирійського хлопчика
Charlie Hebdo опублікував карикатури з використанням зображення потонулого сирійського хлопчика
Останній номер французького сатиричного журналу Charlie Hebdo вийшов із карикатурою про ставлення ЄС до мігрантів, де використане зображення загиблого сирійського малюка Айлана Курді, фотографії з яким нещодавно вразили весь світ.

Про це пише газета The Independent.

Charlie Hebdo опублікував дві карикатури про смерть Айлана.

На карикатурі під заголовком «Ласкаво просимо, мігранти» розміщено зображення мертвої дитини, над тілом якої напис «Так близько до мети». Поряд з дитиною зображено рекламний щит з написом «Акція! Для дітей два меню за ціною одного».

#CharlieHebdo Welcome to the migrants, so close to the goal...promotional offer: kids menu 2 for the price of 1" pic.twitter.com/LjqTUnBVAZ

— Abu Basim (@islamaideology) 12 сентября 2015

Інша карикатура зображує Ісуса, який ходить по воді, поряд з потонулим хлопчиком. Малюнок має підпис: «Доказ того, що Європа християнська: християни ходять по воді – мусульманські діти тонуть».

Charlie Hebdo's new cover "Proof that Europe is Christian - Christians walk on water - Muslim kids drown" speechless pic.twitter.com/xsbZ5fjwNz

— Rim (@SimplyRim) 13 сентября 2015

Карикатури вже зазнали різкої критики від тих, хто вважає використання Айланової смерті з сатиричною метою обурливим.

Слід зазначити, що автор карикатури Лоран «Рісс» Соріссо вижив в результаті теракту на журнал у січні цього року, коли загинуло 12 людей. Карикатуриста тоді було поранено в плече.

У травні MediaSapiens писав про те, що карикатурист Шарлі Реналь Люзье, відомий під творчим псевдонімом Люз, пішов із журналу. Реналь Люзье працював в Charlie протягом 23 років. За його словами, рішення про звільнення пов’язане виключно з його особистими переживаннями щодо січневого нападу на редакцію, і аж ніяк – з якими-небудь внутрішніми складнощами в колективі.

ms.detector.media