Журналісти-розслідувачі з України та Молдови здобули нагороди CEI SEEMO

Фото: з Facebook Євгенії Моторевської

CEI та SEEMO у співпраці з  Фондом Конрада Аденауера (KAS) нагородили переможців премії журналістів-розслідувачів CEI SEEMO 28 листопада, повідомляється на сайті CEI.

Віктора Моснега з газети Ziarul de Garda відзначили в категорії «Професійні журналісти». А Євгенія Моторевська зі «Слідства.Інфо» перемогла в номінації «Молоді професійні журналісти». 

Віктор Моснег, журналіст-розслідувач з 9-річним досвідом, був нагороджений «за відмінну роботу у висвітленні корупції, прозорості та верховенства права в Молдові». Він писав про корупцію найвищих чиновників країни й ці матеріали мали великий вплив на молдавське суспільство. Також пан Моснег висвітлював корупцію у секторі юстиції. Після публікацій журналіста уряд розпочав розслідування щодо корумпованих суддів.

Журналістка щотижневої телепрограми «Слідство.Інфо» Євгенія Мотроєвська була нагороджена «за успішну роботу з виявлення злочинів та корупції в українському уряді та правоохоронній системі». Організатори премії зазначають, що на підставі викритої Євгенією інформації було порушено  кілька кримінальних справ. В одному з розлідувань журналістка розповіла про торгівлю наркотиками в українських в'язницях та повідомла докази щодо чиновників, які беруть участь у цьому процесі, порушуючи закон. Яек повідомило «Громадське», йдеться про матеріал «Зона "на колесах": Як у колоніях в’язнів "підсаджують" на наркотики».

Особливою згадкою відзначили Марину Константіноу (Marina Constantinoiu), головну редакторку сайту miscareaderіzіstіsta.ro в Румунії. Вона має великий досвід у здійсненні великих розслідувальних проектів. За останні два роки Марина Константінова опублікувала понад 50 статей на основі знахідок з архівів колишніх комуністичних служб безпеки Румунії та Східної Німеччини.
 
Віктор Моснег та Євгенія Моторевська отримали грошові нагороди від CEI (4000 євро та 1000 євро відповідно).

Цьогоріч на здобуття премії висувалося 22 журналісти з 10 країн.
 
До незалежного журі, яке ухвалювало рішення про переможців, увійшло 5 журналістів-розслідувачів з різних країн Європи. Це Ліндіта Села (Албанія), Аліна Раду (Молдова), Анна Бабинець (Україна), Маттео Фінко (Італія) та Саша Лекович (Хорватія).

Нагадаємо, головну нагороду Thomson Foundation Young Journalist Award  цього року виборола українська журналістка-розслідувачка Мар'яна Мотрунич (програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»). До фіналістів премії увішли пакистанська журналістка Махам Джаваід (Maham Javaid) та ще одна українська – Катерина Сергацкова.

comments powered by Disqus