Журнал GQ склав список книг, які не варто читати, й розлютив християнську спільноту

Публікація викликала критику в соцмережах, оскільки журнал додав до свого списку Біблію. Редакція журналу зазначила, що не усі книги «старіють добре», тож деякі з них, які вважаються обов’язковими для читання, усе ж краще оминути увагою. «Деякі з них расистські, інші - сексистські, але більшість просто дуже, дуже нудні», - йдеться в передмові редакції.

До списку увійшло чимало відомих творів - «Бойня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей», «Ловець у житі», «Старий і море», «Прощавай, зброє!», «Володар перснів» та інші. Всього до списку увійшла 21 книга. До кожної з них GQ пропонує альтернативну заміну, обрану тим чи іншим письменником.

У списку GQ Біблія виявилася нв 12 місці. Письменник Джессі Болл (Jesse Ball) відзначив, що Біблія «далеко не найдосконаліше творіння рук людських», оскільки в ній багато повторів, протиріч, повчань, дурості, а часом і ворожості. Натомість він запропонував читачам звернути увагу на книгу Аготи Крістоф «Товстий зошит», яка розповідає про життя двох братів в Угорщині часів Другої світової війни.

Користувачі Twitter почали критикувати журнал за таку оцінку Біблії. Один з них написав: «Якщо є на цій планеті людина, яку хвилює, що журнал GQ пише про літературу, я б хотів її побачити. І помолитися за неї». Інший готовий побитися об заклад на свою місячну зарплату, що Коран до списку не увійде, оскільки журнал побоїться можливих наслідків.

«GQ, ваш список "переоцінених" книг виглядає так, немов він був складений розумово і емоційно недорозвиненим підлітком, який незадоволений списком для читання на літо», - іронізує інший дописувач. Також в мережі публікацію назвали прикладом «упередженості лібералів проти християн».

Раніше MediaSapiens писав про те, чи вартий уваги список бестселерів The New York Times.

 

comments powered by Disqus