У конкурсі Wildlife Photographer of the Year перемогли фото з мавпами та леопардом

Фото: Marsel van Oosten

Фотографії переможців оприлюднили на сайті нагороди, яку присуджує Національний історичний музей Великої Британії.

Пан Оостен став найкращим фотографом дикої природи 2018 року завдяки світлині із золотистими кирпоносими мавпами, зняту в горах Китаю. Фото має назву «Золота пара». Також журі присудило цьому кадру нагороду в номінації «Найкращий портрет тварини».

«Це фото у якомусь сенсі є традиційним портретом. Але наскільки ці тварини вражаючі та магічні. Це символічне нагадування про красу природи та те, наскільки ми стаємо біднішими, коли природа руйнується», – зазначила голова журі конкурсу Роз Кідман Кокс.

Найкращим молодим фотографом (15-17 років) року став Скай Мікер з ПАР. Його відзначили за світлину з «Відпочинок леопарда», зроблену в Ботсванському заповіднику.

Переможцем Wildlife Photographer of the Year у номінації «Тварини у довкіллі» став Крістобаль Серрано з Іспанії зі світлиною «Ліжко тюленей».
 
 
Фотографія айсберга на західному узбережжі Антарктичного півострова цього ж фотографа відзначили нагородою в номінації «Креативне бачення».
 
 
У  категорії «Поведінка: земноводні та плазуни» нагородили кадр із критозябрецем аллегамським фотографа Девіда Герасимчука з США.
 
 
Переможців та фіналістів в усіх номінаціях дорослої та молодіжної премії можна переглянути на сайті нагороди.
 
Премія Wildlife Photographer of the Year має найдовшу історію з подібних нагород: цього року її вручили в 54-й раз. Цей конкурс також вважається одним з найпрестижніших. У 2018 році на нього подали 45 тисяч робіт.
 
Нагадаємо, в вересні «Вікімедіа Україна» показала кращі знімки фотоконкурсу пам’яток природи України «Вікі любить Землю 2018». Це зокрема знімки крейдяних скель у Донецькій області, Карпатського національного природного парку, Кримських гір та озера Синевир.
comments powered by Disqus