У фотоконкурсі World Press Photo перемогла світлина протестувальника у вогні

Фото: Ronaldo Schemidt, AFP

Фотографія стала «Найкращою світлиною року» й  здобула перше місце в категорії «Термінові новини», повідомляється на сайті премії.

Світлина «Венесуельська криза» зображає охопленого вогнем 28-річного Хосе Віктора Салазара Бальзу (José Víctor Salazar Balza), який брав участь у протесті проти празидента країни Ніколаса Мадури в м.Каракас. Роналдо Шемідт готував звідти фоторепортаж для AFP.

Цікаво, що третє місце в категорії Spot News photos/story конкурсі World Press Photo здобула серія фото з цього ж протесту іншого венесуельського фотографо Хуана Беррето (Juan Barreto), який також зняв зокрема й Хосе Віктора Салазара Бальзу. Причому, цей репортаж також робився для AFP.

Перше місце в номінації «Актуальні проблеми. Сингл» посів кадр німецького фотографа Єско Денцеля (Jesco Denzel) «Берегова лінія Лагоса під загрозою», на якому зображено лодку з туристами в Нігерії.

Перше місце в цій же категорії, але форматі фотосерії здобув проект єгипетської фотографині Хеби Хаміс (Heba Khamis) «Заборонена краса» про Камерун.

Перше місце в категорії «Довкілля. Сингл» здобуло фото «Чекаючи на свободу» фотографа з ПАР Нейла Олбріджа (Neil Aldridge).

А найкращою серією категорії «Довкілля» журі World Press Photo визнало проект «Земля сміття» нідерландця Кадіра ван Лоуїзена (Kadir van Lohuizen).
 

У номінації «Загальні новини. Сингл» першу премію присудили фотографу з Австралії Патріку Брауну (Patrick Brown) за світлину «Криза рохінджа», яку він зняв для Panos Pictures та UNICEF.

Серед серій в цій категорії переміг фоторепортаж ірландця Івора Пріккета (Ivor Prickett) з епіцентру бойових дій – «Битва за Мосул». Він зняв цю серію для видання The New York Times.

Роботи переможців та фіналістів у номінаціях «Довгострокові проекти», «Природа»,  «Люди» та «Спорт» можна подитився на сайті премії.

Цьогоріч журі конкурсу отримало на розгляд 53 тисячі робіт від фотографів із 125 країн світу.
 
Нагадаємо, торік головну премію World Press Photo отримав фотограф Бурхан Озбіліджі (Burhan Ozbilici), який зняв вбивство російського посла в Туреччині Андрія Карлова.
 
Фото взяті www.worldpressphoto.org.

 

comments powered by Disqus