Тиждень ознаменувався послабленням позицій Януковича – The Guardian про Україну

«Тиждень відзначився значним послабленням позицій Януковича: по-перше, відбулася відставка його безкомпромісного прем’єр-міністра та довготривалого союзника Миколи Азарова, по-друге, Рада скасувала ухвалені два тижні тому «драконівські» закони про боротьбу з протестами, по-третє, прийняли парламентську амністію для заарештованих демонстрантів», – пише The Guardian.

Видання зауважує, що Янукович перебуває на лікарняному. Однак нагадує, що незважаючи на це на його офіційному сайті з’являються загрозливі для опозиції повідомлення та заяви про бажання вийти із кризової ситуації.

«Його відхід з передової в такий конфронтаційний час неминуче посилює здогадки про те, що відбувається вирішальна боротьба за владу і що Янукович як ніколи близький до повалення», – пише редакція.

The Guardian пояснює, що Президент Янукович очолює країну, яку розорили представники його власного клептократичного кола, олігархи та втручання путінської Росії.

Автори міркують про можливі шляхи маневру Януковича, про потребу стабільного політичного процесу, який би дозволив українцям зробити свій вільний вибір.

Редакція The Guardian пише, що внутрішньополітична ситуація в Україні складніша, ніж просто поділ на проросійську та прозахідну частину.

«Однак шлях має бути вирішений на позачергових виборах. І Євросоюз, не лише Росія, повинен залишатися зацікавленим та відритим до багатьох потреб України», –  підсумовує видання.

comments powered by Disqus