Причиною звільнення головного редактора «Коммерсанта» може бути публікація інтерв’ю з Олексієм Навальним – ЗМІ

Фото:therunet.com

Про це повідомляє сайт РБК, посилаючись на свої два джерела у «Коммерсанті». Співробітник ВД зазначив, що про причини звільнення не було сказано. Андрій Коняхін відмовився від коментарів.

Як пише РБК, шеф-редактор ВД Сергій Яковлєв підтвердив, що Андрій Коняхін більше не обіймає посаду головного редактора сайту, однак він не був звільнений із видавничого дому: «Нова посада Коняхіна та сфера його діяльності поки обговорюються. Посаду головного редактора зараз обіймаю я. Ці перестановки відбулись у ході реформи видавничого дому, яка почалась в серпні цього року».  

За інформацією одного із співрозмовників РБК, Коняхін міг сам написати заяву про звільнення. На сайті йдеться, що керівництво «Коммерсанта» було незадоволене роботою Коняхіна, і чутки про його звільнення були давно.

Одним із приводів для звільнення міг бути скандал, пов’язаний із інтерв’ю з опозиціонером Олексієм Навальним.  Воно вийшло у прямому ефірі радіо «КоммерсантЪ FM» 4-го вересня і було присвячено виборчій кампанії опозиції на регіональних виборах і мітингу 20 вересня. В інтерв'ю опозиціонер, зокрема, назвав Володимира Путіна причетним до краху Боїнга 777 під Донецьком.

Спочатку розшифровка інтерв'ю була опублікована на сайті повністю, проте пізніше кілька фраз з нього були вилучені, зокрема фраза про Путіна і Боїнг. Також була видалена ця фраза: «Коли я кажу «шахраї і злодії», я маю на увазі і Путіна, і Медведєва, і Ротенбергів, і всіх на світі. Мені ніякого вироку суду не потрібно, незважаючи на те, що я - юрист, вони за своїм єством є шахраями і злодіями».

 Анонімний співрозмовник РБК зазначив, що публікація повної розшифровки інтерв’ю спричинила скандал у видавничому домі.

 Зараз інтерв'ю з Навальним стоїть на сайті з купюрами і такою позначкою: «Публікується в скороченому форматі. Редакція за рекомендацією Правового департаменту порахувала необхідним видалити частину інтерв'ю, яка може бути витлумачена як порушення статті 4 Закону РФ від 27.12.1991 №2124-1 “Про засоби масової інформації”».

 

 

comments powered by Disqus