Папа Римський назвав поширення пліток журналістами однією із форм тероризму

Antonelli/AGF/REX

Папа римський Франциск назвав журналістику, засновану на чутках, одним із різновидів тероризму. ЗМІ, які підсилюють стереотипи в суспільстві або сіють страх перед мігрантами діють деструктивно, заявив Папа, звертаючись до представників італійської гільдії журналістів.

«Це ще важливіше для журналістів, тому що їх голос може дійти до кожного, і це дуже потужна зброя... Не повинна журналістика розпалювати страх по відношенню до таких подій, як вимушена міграція від війни і голоду», - йдеться у його зверненні.

В Італії існує ряд політизованих газет, які регулярно використовуються для дискредитації тих, хто має відмінні політичні погляди, іноді - розповсюджуючи непідтверджені чутки про їх особисте життя, пише The Guardian. У 2009 році ряд ЗМІ, що належать родині тодішнього прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі потрапил під критику з боку гільдії журналістів через поширення сумнівних матеріалів про італійський магістрат.  

Торік газета Libero опублікувала статтю про терористичні атаки в Парижі, в результаті яких загинули близько 130 осіб, під заголовком «Ісламські виродки».

Інша газета, Il Giornale, опублікувала матеріал із заголовком «ISIS наближається. Давайте озброюватися» після загострення ситуації в Лівії.

Як писав MediaSapiens, в Китаї новинним сайтам заборонили публікувати неперевірену інформацію з соцмереж.  Відповідне обмеження цього літа наклало Державне управління з питань кібербезпеки Китаю.

comments powered by Disqus