New York Times запровадила суворішу політику щодо анонімних джерел

New York Times запровадила суворішу політику щодо анонімних джерел

17:08,
17 Березня 2016
1636

New York Times запровадила суворішу політику щодо анонімних джерел

17:08,
17 Березня 2016
1636
New York Times запровадила суворішу політику щодо анонімних джерел
New York Times запровадила суворішу політику щодо анонімних джерел
Автори:
З 15 березня американська газета The New York Times запровадила суворішу політику щодо використання журналістами анонімних джерел – відтепер кожен приклад анонімних відомостей повинен бути схвалений редактором.

Нові правила редакції повідомив у листі виконавчий редактор газети Дін Бекет (Dean Baquet), пише Poynter і подає повний текст листа.

Правила ухвалили після консультацій з найбільш досвідченими репортерами та редакторами. Відтепер анонімні джерела піддаватимуться серйознішому контролю.

«Використання анонімних джерел становить найбільший ризик у наших найбільш важливих історіях», - зазначив пан Бакет. - Але поява їх у звичайних матеріалах про уряд та політику, а також багатьох інших – корпоративних, культурних, випробовує довіру читачів до нас. Вони зазвичай називають анонімні джерела одним із своїх найбільших побоювань з приводу журналістики в NYT».

Дін Бекет перелічив умови, при яких анонімність буде дозволена:

  • Якщо основні новинні елементи історії вимагають анонімності, вона має бути ретельно обговорена з керівними редакторами Діном Бекетом, Метом Пурді (Matt Purdy), С’юзан Чіра (tor Susan Chira).
  • Кожек інший випадок використання анонімного джерела повинен бути узгоджений з головою відділу чи його заступником.
  • Прямі цитати анонімого джерела подаватимуться рідше і також мають бути погоджені головою відділу чи його заступником.
  • Редактор повинен знати особистість анонімного джерела до публікації.

Видання вдалося до нової політики після регулярних закликів редактора-«омбудсмена» (public editor) Маргарет Салліван (Margaret Sullivan), яка активно та часто писала про невдалі анонімні джерела в NYT. Вона наголошувала на тому, що читачі найчастіше скаржаться саме на анонімність джерел. За словами пані Салліван, існує непорозуміння щодо того, як самі журналісти сприймають використання анонімних джерел, і як сприймають читачі.

Не так давно NYT пережили заплутану ситуацію щодо помилкової інформації, наданої анонімним джерелом. У липні видання анонімно з посиланням на джерела заявило, що міністерство юстиції починає кримінальне розслідування повідомлень електронної пошти колишнього держсекретаря США Хілларі Клінтон. Згодом вони відмовилися від цього твердження, що і викликало нову хвилю критики використання анонімних джерел.

Автор матеріалу в Poynter Бенджамін Муллен (Benjamin Mullin) відзначив, що невідомо, наскільки нова політика NYT змінить щоденну комунікацію чиновників Вашингтона з журналістами, однак вона, за його словами, становить прецедент. За його словами, цей підхід можуть наслідувати інші видання, які прагнуть забезпечити їх матеріали кращою доказовістю.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду