National Geographic опублікував статтю з картою, де частина української території позначена як «Новоросія»

Скрін-шот nationalgeographic.com

У статті повідомляється, що хоча оголошено припинення вогню, сепаратисти не відмовляються від своїх умов щодо відокремлення від України. Також зроблено екскурс в історію Криму та Південної України, починаючи з часів Османської імперії.  

На сайті опублікована карта сучасної України, на якій можна побачити, що частина території відокремлена та названа «Новоросія».

Редакція українського NatGeo повідомляє, що вона не одержувала від журналістів американського видання  жодного запиту щодо цієї статті.

«Ми надіслали американським колегам листа, в якому звернули увагу на незбалансованість матеріалу. Ще раз наголошуємо на тому, що українська редакція не є частиною американської редакції, а тому не несе відповідальності за матеріали, розміщені на сайті», - сказано у повідомленні на сторінці Facebook. 

У статті зроблена спроба історичного аналізу державного статусу Криму, наводяться думки експертів – професорів з американських університетів і британського. Крім того, видання наводить заяву Геннадія Басова,  голови партії «Російський блок», однак у статті немає експертів з України.

Українська редакція закликає читачів залишати коментарі до цього матеріалу.

comments powered by Disqus