Комітет захисту журналістів нагородив чотирьох медійників за роботу всупереч цензурі

cpj.org

Про це повідомив сайт медіаорганізації.

Нагород удостоїлися Сіамак Ґадері (Siamak Ghaderi) з Ірану, Аунг Зо (Aung Zaw) із М’янми, Феріал Хаффеджі (Ferial Haffajee) із Південної Африки та Михайло Зигарь із Росії.

Церемонія вручення нагород відбулася у вівторок у нью-йоркському готелі Waldorf-Astoria і увінчалася рекордним збором пожертв до медіафонду.

Відкриваючи її, президент the John S. and James L.Knight Foundation Альберто Ібаргвен (Alberto Ibargüen) нагадав, що терористи ведуть нову війну на винищення журналістів Він віддав належне медійникам, які «ризикують усім задля того, щоб ми могли бачити світ таким, яким він є насправді».

Голова правління КЗЖ Сандра Мімс Роу (Sandra Mims Rowe) сказала: «Ті, кого лякає поширення інформації, вважають, що вони змусять журналістів замовкнути і тоді світова спільнота не знатиме, що відбувається у їхніх країнах. Ми пишаємося тим, що вшановуємо чотирьох сміливих репортерів, які відмовилися мовчати».

Мати журналіста-фрілансера Джеймса Фоулі (James Foley), публічно страченого цього літа ісламськими терористами у Сирії, Діана Фоулі сказала: «Життя Джима кидає нам виклик. Ми повинні зберегти його захоплення свободою преси та відданість тим, хто страждає від бідності та спустошень війни».

Імениті журналісти вручали нагороди своїм наступникам.

Сіамак Ґнадері (Siamak Ghaderi) – колишній редактор і репортер іранського офіційного інформаційного агентства IRNA, який вирвався на волю у липні цього року після чотирирічного ув’язнення, отримав нагороду з рук з рук журналіста Мазіара Бахарі (Maziar Bahari), котрий сам перебував за гратами.

Аунг Зо (Aung Zaw) – засновник і головний редактор видання The Irrawaddy у М’янмі,якого колишній військовий режим таврував як «ворога народу» і який потерпає від нинішньої влади. Йому вручала премію співзасновниця Global Voices Online Ребекка Маккіннон (Rebecca MacKinnon).

Лауреатка премії Пулітцера, колумністка the Chicago Tribune Кларенс Пейдж (Clarence Page) презентувала нагороду КЗЖ Феріал Хаффеджі (Ferial Haffajee) – головній редакторці південноафриканського видання City Press,яказіштовхується з жорсткою критикою та погрозами.

Головред британськоїThe Guardian Ален Расбрідер (Alan Rusbridger) виконав цю почесну місію щодо Михайла Зигаря, головного редактора російського телеканалу Dozhd, альтернативного підконтрольним Кремлю.

Крім того, модератор церемонії, міжнародний кореспондент CNN Крістіан Аманпур (Christiane Amanpour) вручила меморіальну нагороду Бертона Бенджаміна (the Burton Benjamin Memorial Award) за пожиттєву відданість свободі преси співведучому іспаномовної новинної програми Noticiero Univision  Хорхе Рамосу (Jorge Ramos).

Під час церемонії у фонд глобальної діяльності Комітету захисту журналістів було відразу зібрано рекордні $1,9 млн.

Крім того оголошено про зобов’язання мережі декількох жертводавців Фонду нових ініціатив (the New Initiatives Fund) переказати додатково $858 тис. Спеціальне звернення принесло ще понад $235 тис. Загальна сума пожертв перевищила $2,7 млн.  

До новоствореної мережі входять the Knight Foundation, the Ford Foundation, the Robert R. McCormick Foundation, the Ethics and Excellence in Journalism Foundation та the New Venture Fund, що спирається на підтримку Фонду  Білла і Мелінди Гейтс (the Bill & Melinda Gates Foundation).

Їхні пожертви сприятимуть пришвидшенню збору даних Комітетом захисту журналістів, поглибленню аналізу та підготовці доповідей. Вони дадуть можливість організації посилити підтримку фрілансерів та місцевих репортерів, які перебувають у вразливому становищі.

Наступна щорічна церемонія вручення  престижної нагороди КЗЖ буде ювілейною – 25-ою.

comments powered by Disqus