Іранська фотографка вперше зняла матч національної ліги між чоловічими командами

The Guardian

Дівчина вилізла на дах для того, щоби зробити знімки з футбольного матчу, й стала першою жінкою-фотографом, яка зняла матч національної ліги. Матч відбувався в іранському місті Ґаєм-Шахр на стадіоні Ватані.

Першу половина матчу Паріса Портахеріан намагалася вмовити власника будинку, який їй підходив у якості локації для зйомки, пустити її на дах. Зрештою фотографці вдалося знайти того, хто погодився дати їй доступ до даху, й хоча частину поля закривало дерево, вона змогла фотографувати.

Фотографи-чоловіки, яких пустили на матч на стадіон, помітили Парісу на даху й сфотографували. Ці знімки дуже швидко стали вірусними в мережі, оскільки в Ірані відвідування жінками чоловічих матчів є гостро обговорюваною політичною темою. У країні відбулася низка показових арештів жінок, які проходили на стадіони, щоби подивитися матч, перевдягаючись у чоловіків.

Сама Паріса Портахеріан згодом прокоментувала, що сподівається одного дня мати змогу знімати на стадіоні разом із чоловіками-фотографами. «Для деяких спортивних заходів, таких як волейбольні, баскетбольні та змагання з легклї атлетики, обмеження були зняті й жінкам було дозволено приходити на стадіони, але коли йдеться про футбольні матчі, обмеження все ще діють», - пояснила вона. 

Джерело: Instagram.

Паріса Портахеріан вивчала промисловий дизайн у Тегеранському університеті, але через інтерес до спорту вона почала кар'єру у фотографії. Нині вона працює для інформаційного агентства Photoaman, яке спеціалізується на висвітленні спортивних подій. 

Під час нещодавнього чемпіонату світу, який проходив у Росії, іранським жінкам уперше дозволили зайти у величезний тегеранський стотисячний стадіон Azadi й дивитися змагання на екранах.

Зберегти

comments powered by Disqus