Газета The Guardian обрала кращі фотографії 2017 року

Stephanie Keith/Reuters, The Guardian

Всього до підбірки увішли 25 фото, які відображають ключові події та проблеми цього року. Серед них - порятунок біженців, які намагаються через Середземне море дістатися Європи, лісові пожежі в Каліфорнії, зіткнення між прихильниками крайніх правих рухів у США та їх противниками, сутички між поліцією та протестувальниками в Найробі, інавгурація Дональда Трампа, протести руху Black Lives Matter, пожежа багатоповерхівки Grenfell Tower, етнічні чистки в М’янмі, природні катастрофи, екологічні проблеми, браконьєрство, ключові спортивні події тощо.

До кожної з відібраних фотографій The Guardian додали коментарі фотографів, які зробили їх.

Морський коник, який пливе зі сміттям. Автор: Джастін Хоффман (Justin Hofman).

Фотограф також працює гіжом в Індонезії. Він повіз клієнтів подивитися на рифи, коли почався приплив і хвилі почали приносити сміття. Фотографу подобається цей знімок через те, що в ньому задіяні лише три основні кольори, але він зізнався, що водночас відчуває огиду, коли дивиться на нього.

Лісова пожежа у Південній Каліфорнії. Автор: Маріо Тама (Mario Tama) / Getty Images.

Автор світлини розповів, що ніколи до цього не знімав лісові пожежі. Все здавалося йому дивовижним і водночас сумним, коли він зфотографував двох пожежників, які гасили вогонь. На думку Маріо, потрібно шукати моменти проявів гуманності, навіть у таких надзвичайних умовах.

Український військовослужбовець тренується зі знаряддям, зробленим з мінометних мін. Автор: Сергій Ваганов / EPA.

Як розповів фотограф, він зробив цей знімок на позиції українських військ й на фронті є багато таких імпровізованих тренажерних залів. До початку війни Сергій Ваганов жив у Донецьку. За його словами, проросійські сепаратисти затримали його й поставили перед вибором - або працювати на їх медіа, або копати траншеї без оплати. Після цього фотограф  втік до Маріуполя й нині живе там. Він ніколи не очікував, що стане військовим фотографом.

Повну підбірку фотографій від редакції The Guardian дивіться за посиланням. Фото на обкладинці - світлина фотографині Стефані Кіт (Stephanie Keith) з протестів руху Black Lives Matter у січні 2017 року. 

Нагадаємо, раніше газета The Guardian назвала фотографом року кореспондентку Зохру Бенсемру з Reuters.

comments powered by Disqus