Фотограф-переможець Пулітцера вже понад півроку працює SMM-ником пивоварні

Фото: PATRICK KELLY, Newsweek

Про це він розповів виданню Newsweek.

Пан Келлі отримав Пулітцерівську премію, а також нагороду World Press Photo за фотографію, яку зробив у свій останній день роботи в шарлотсвільській газеті The Daily Progress – 12 серпня 2017 року. Того дня в місті відбувся марш крайніх правих, під час якого загинули троє людей, а 19 були травмовані.

За цей кадр Райан Келлі отримав Пулітцерівську премію

З того часу 31-річний Райан Келлі працює менеджером по соцмережах і сайту пивоварні в м.Ричмонд (штат Вірджинія).

Він пояснив своє бажання піти з фотожурналістики тим, що ця робота приносить мало грошей, проте забирає багато часу й супроводжується постійним стресом.

«Моя історія така ж, як історії безлічі інших: при всій любові до журналістики та газети, в якій я працював, за чотири роки я просто вигорів, — каже пан Келлі. — Низька зарплата, робота по ночах і вихідних — все це вплинуло на моє рішення. Я навіть дружину свою бачив рідко. Тому довелося почати шукати якісь можливості в іншій сфері».

Фотограф констатував, що в професії настала криза.

«Я не можу говорити за інших місцевих журналістів, але думаю, що вони беруться за нежурналістську роботу задля загального підвищення якості життя, — каже Райан Келлі.  — Я сумую за газетою, за нашим ньюзрумом, але моя якість життя тепер набагато краща, ніж рік тому. Мені не треба переживати про наповнення газети або чекати, чи щось відбудеться. Я не беру роботу з собою додому. Я працюю з 9-ї до 5-ї. У мене стабільна робота. Мені не доводиться хвилюватися щодо звільнення за місяць чи рік».

За словами пана Келлі, чи не половина його колег — журналістів та редакторів шарлотсвільського видання The Daily Progress — також пішли з посад, а багато хто й із журналістики.

«Я гадки не маю, як змінити це, якщо ситуація з фінансами не стане кращою. Мені страшно про це думати. Оскільки колективи все більше скорочуються, чимало речей будуть випадати з поля зору медіа», — вважає лауреат Пулітцерівської премії.

Райан Келлі розповів, що час від часу продовжує займатися фотозйомкою, але вже як фрілансер.

«Я дійсно сподіваюсь, що люди розуміють цінність місцевої журналістики, — каже він. — Я був місцевим фотографом у місцевій газеті. Одним із двох співробітників відділу фото. Проте вся наша редакція стежила за цією історію впродовж місяців та років. Ми працювали навіть у вихідні саме тому, що робили це щодня, на відміну від деяких великих медіа, які приїжджали [в місто] на день. Ми знали багатьох персонажів і сюжетні лінії. Я думаю, що це було дійсно цінним. Я пишаюся тим, що у Daily Progress є Пулітцер».

Нагадаємо, торік переможцем в категорії «Сенсаційна новинна фотографія» Пулітцерівської премії став Даніел Берехулак за серію фотографій про боротьбу уряду Філіппін з наркотрафіком і вбивствах в цій країні для газети The New York Times. А штатний фотограф Chicago Tribune Джейсон Уембсгенс (E. Jason Wambsgans) отримав нагороду за фоторепортаж про життя десятирічного хлопчика, який став жертвою стрілянини на вулицях Чикаго, та його матері. 

comments powered by Disqus