Фотографиня виграла $ 20 000 на конкурсі за знімок із подряпинами та плювками

PetaPixel

Художниця Жюстін Варга (Justine Varga) отримала нагороду Olive Cotton Award за свою роботу «Материнська лінія», пише PetaPixel. За задумом художниці, робота зображає портрет її бабусі. Жюстін Варга дала їй шматок широкоформатної фотоплівки й попросила її пошкрябати плівку, а потім поплювати на неї. Після цього художниця проявила плівку й роздрукувала свою роботу у великому масштабі.

«Це співпраця між поколіннями, вона була народжена в Угорщині, а я - в Австралії. Отримане зображення виглядає абстрактно, але водночас воно не може бути більш реалістичним», - пояснила свій задум Жюстін Варга.

Робота була вибрана як переможець конкурсу старшим куратором фотографії в Національній галереї Австралії Шоном Лакіном (Shaune Lakin).

 

Жюстін Варга Та Шон Лакін

Однак, після нагородження  Olive Cotton Award, спільнота фотографів висловила обурення, зазначивши, що «конкурс фотографії виграла робота, яка посуті не є фотографією». Куратор Шон Лакін також розповів, що почав отримувати листи з критикою та навіть погрозами.

Раніше фотоконкурс The Australian Professional Photography Awards був розкритикований, коли нагородив першим призом роботи, які знаходяться на межі фотографії та ілюстрації. Також минулого року World Press Photo оголосив про наміри запустити окремий конкурс, в якому не буде обмежуючих правил та який дозволятиме цифрові маніпуляції з фотографіями при обробці.

comments powered by Disqus