Fоrbes назвав Путіна найвпливовішою людиною світу

forbes.com, скріншот

Всього до списку Fоrbes увійшло 72 людей, серед яких – політики, бізнесмени, благодійники.

 

На другому місці опинився президент США Барак Обама, третє посів генеральний секретар Компартії Китаю Сі Дзіньпін (Xi Jinping).

Як повідомляється на сайті видання, перелік відображає колективну думку редакторів та експертів Fоrbes. Вони розглянули сотні номінантів, перш ніж обрати 72 найкращих.

Першим критерієм було те, чи влада кандидата впливає на багатьох людей. Для прикладу, Папа Франциск (№4 у рейтингу) чинить вплив на 1,2 мільярди католиків або 1/6 населення планети.

Наступним фактором, зазначає Fоrbes, було те, які фінансові ресурси контролюють ці особи. У випадку глав держав брався до уваги валовий внутрішній дохід, тоді як щодо гендиректорів фірм розглядався дохід компанії та її ринкова вартість.

Після цього визначалося, чи є кандидати впливовими у різних сферах. Як приклад, видання наводить Біла Гейтса (№7 у рейтингу), який окрім того, що мільярдер, є ще й одним із головних філантропів світу, а також радником з технологій у комп’ютерній корпорації Microsoft, що була заснована близько 40 років тому.

Останнім критерієм було те, наскільки активно претендент використовує свою владу. «Російський автократ Володимир Путін отримав найвищу оцінку у 2014 році, оскільки часто показував свою силу вдома та на глобальній арені», - пише Fоrbes, нагадуючи про анексію Криму та приховану війну в Україні.

comments powered by Disqus