Держдеп США засудив арешт правозахисників та журналістів у Росії

The Telegraph

«Затримання мирних демонстрантів, спостерігачів за дотриманням прав людини, а також журналістів, є образою основним демократичним цінностям. Ми закликаємо уряд Росії негайно звільнити всіх мирних демонстрантів», - цитує його заяву Reuters.

«Російський народ, як і люди в усьому світі, заслуговує на уряд, який підтримує відкритий ринок ідей, прозоре і підзвітне врядування, рівне ставлення до них відповідно до закону, а також можливість реалізовувати свої права, не боячись покарання», - зазначив Марк Тонер. Вашингтон також висловив стурбованість через арешт опозиціонера Олексія Навального та поліцейські рейди в організації «Фонд борьбы с коррупцией», яку він очолює.

Держдепартаменту також відомо про затримання на мітингу в Росії американського журналіста і відомство готове «надати всю необхідну консульську допомогу», якщо вона буде необхідна.

Раніше MediaSapiens писав про затримання репортера британської газети The Guardian Алека Луна. Журналіста протримали 5,5 годин та відпустили, висунувши йому звинувачення в участі у несанкціонованому мітингу.

Також у соцмережах розкритикували агрегатор «Яндекс.Новости» за ігнорування антикорупційних мітингів.

comments powered by Disqus