Чому життя усе ще складніше для жінок – 8 діаграм від The Independent

Чому життя усе ще складніше для жінок – 8 діаграм від The Independent

10:00,
8 Березня 2016
5315

Чому життя усе ще складніше для жінок – 8 діаграм від The Independent

10:00,
8 Березня 2016
5315
Чому життя усе ще складніше для жінок – 8 діаграм від The Independent
Чому життя усе ще складніше для жінок – 8 діаграм від The Independent
Жінки, як і раніше, заробляють менше чоловіків у всіх сферах і професіях, займають лише п’яту частину місць у парламентах та вимушені чекати ще 118 років, поки гендерний розрив в оплаті не зникне остаточно.

The Independent з нагоди Міжнародного жіночого дня опублікував матеріал «8 діаграм, які показують, чому життя усе ще важче та більш небезпечне для жінок» авторки Ліззі Діеден (Lizzie Dearden). У ньому наводяться статистичні дані щодо гендерної нерівності та порушення прав людини:  

Сексуальне насильство

Більше третини жінок у всьому світі пережили фізичне або сексуальне насильство. Найбільш поширеною формою є побутове насильство чи напади з боку нинішніх або попередніх партнерів, що найчастіше трапляється у житті жінок у період між підлітковим віком та менопаузою. До того ж, щонайменше 46 країн не мають відповідних законів, які захищають жінок від насильства в сім’ї та чимало таких, які не застосовують їх належним чином.

Сексуальне насильство над неповнолітніми

За оцінками, 120 мільйонів дівчат та жінок у віці до 20 років були піддані примусовому статевому акту чи іншим насильницьким сексуальним діям, що становить 10%.

У доповіді ЮНІСЕФ зазначили, що насильство є «глобальною реальністю» в усіх країнах та соціальних групах, що може включати домагання, згвалтування чи сексуальну експлуатацію в проституції чи порнографії. «Справжні масштаби сексуального насильства приховані через його вразливу та незаконну природу», - застерігають в агенції. «Більшість дітей та сімей не повідомляють про випадки жорстокого поводження та експлуатації через стигми, страх та відсутність довіри до влади».

Неграмотність

Майже дві третини безграмотного дорослого населення складають жінки. Частка залишається незмінною протягом двох десятиліть.

За даними ООН, переважна більшість жінок похилого віку в Північній Африці, країнах Африки на південь від Сахари, а також у Південній Азії є неписьменними.

У той час як «значний прогрес» у сфері освіти спостерігався протягом останніх 20 років, дівчатка, як і раніше, недостатньо представлені у середніх школах та університетах глобально, особливо у країнах, що розвиваються.

Політична репрезентація

У всьому світі лише близько п’ятої частини місць у парламенті займають жінки, при цьому лише 19 жінок у 2014 році очолювали уряд чи державу - усього на 7 більше, аніж у 1995. Питома вага жінок у кабінеті міністрів у світі приблизно потроїлася у період з 1994 по 2014 рік, та поки залишається на низькому рівні - 17%, як свідчать дані ООН.

«Використання деякими країнами гендерних квот поліпшило шанси жінки бути обраною», - зазначається у доповіді. - Тим не менш, з цих обраних небагато жінок досягають вищих посад парламентської ієрархії».

Менеджмент

У приватному секторі менше 4% керівників п’ятиста провідних світових корпорацій складають жінки. У той же час репрезентація жінок серед керівників корпорацій, правників та старших посадових осіб коливається від 21% в Африці до 37% у Латинській Америці та Карибському басейні.

Жінки, як і раніше, суттєво недопредставлені на вищих керівних посадах у розвинених країнах, і хоча даних з регіонів, що розвиваються, не вистачає, дуже сумнівно, що ситуація там ліпша. «Недопредставлення жінок ще навіть більш екстримальне у приватному секторі, - йдеться у доповіді ООН. - Скляна стеля видається ще більш непроникною у найбільших корпораціях, в яких до цих пір домінують чоловіки, особливо на рівні гендиректора».

Крім того, близько 600 мільйонів жінок - 53% тих, хто працює в уьому світі - займають робочі місця, що не гарантують їм безпеку, і, як правило, незахищені трудовим законодавством.

Багатство

Згідно зі списком мільярдерів Forbes, з 500 найбагатших людей у світі жінок лише 55. Відповідно до дослідження Oxfam 62 людини володіють таким же багатством, як бідніша половина населення світу разом, і тільки дев’ять з них - жінки.

В середньому, жінки все ще заробляють менше, ніж чоловіки у свіх сферах і професіях. Жінки, які працюють повний робочий день, заробляють суму, еквівалентну від 70% до 90% заробітній платі чоловіків, як свідчать дані ООН.

Гендерний розрив в оплаті

Глобальний гендерний розрив у сфері здоров’я, освіті, економічних можливостях та політиці скоротився лише на 4% за останні 10 років, у той час як розрив у економічній сфері - тільки на 3%.

Всесвітній економічний форум вважає, що мине ще 118 років до того часу, коли різниця зникне (2133 рік), стверджуючи, що останніми роками прогрес загальмувався, незважаючи на те, що все більше жінок отримують робочі місця.

На сьогодні кількість жінок у світовій робочій силі збільшилася майже на чверть мільярда у порівнянні з десятьма роками тому, але вони тільки зараз заробляють ту ж саму кількість грошей, яку заробляли чоловіки у 2006 році, відповідно до даних у доповіді Всесвітнього економічного форуму щодо гендерного розриву.

Країни Північної Європи домінували у першості за Індексом гендерного розриву, у той час як Руанда (6), Філіппіни (7) та Нова Зеландія (10) були єдиними неєвропейськими країнами у топ-10.

Впливовість у домогосподарстві

Близько третини жінок у країнах, що розвиваються, виключені з рішень щодо більшості покупок у їхніх домогосподарствах, у той час як з однією з 10 заміжніх жінок узагалі не радяться з приводу того, як витрачатимуться  їхні власні доходи.

Якщо взяти до уваги оплачувану і неоплачувану роботу, як от робота по дому та догляд за дітьми, жінки працюють довше, ніж чоловіки, і витрачають на дві-три години більше на неоплачувану роботу щоденно відповідно до даних ООН.

Неоплачувана праця жінок, за оцінками, коштує 10 трильйонів доларів (7 трильйонів).

Навіть у Великій Британії більш ніж дві третини жінок вважають, що вони роблять велику частину роботи по дому і 28% вважають, що їхній партнер не робить свою справедливу частку, згідно з даними опитування, проведеного Oxfam.

Установа ООН з питань гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок UN Women намагається прискорити процес у досягненні цілей, поставлених до 2030 року заходами у більш ніж 40 країнах у день 8 березня.

Генеральный Секретар ООН Пан Гі Мун сказав, що особисто бореться за просування жінок і забезпечення їх демократичного представництва у парламентах по всьому світу. «Ми розбили так багато скляних стель, що створили килим осколків», - сказав він. «Нині ми змітаємо упередження та зсуви минулого, так що жінки можуть підкорювати нові рубежі». 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: dailydot.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду