16 медійниць увійшли до рейтингу «Фокуса» «100 найвпливовіших жінок»

До рейтингу журналу «Фокус» «100 найвпливовіших жінок України» увійшли 16 медійниць. Рейтинг опубліковано в черговому числі журналу - № 43 від 30 жовтня.

На найвищій сходинці з-поміж представниць медіаринку - № 4 - опинилася голова наглядової ради медіагрупи StarLightMedia Олена Пінчук. Цю ж позицію вона обіймала і в торішньому рейтингу.

Останньою з медійниць у рейтингу представлена голова правління громадської організації «Телекритики» Наталія Лигачова - № 97. За рік вона опустилася в рейтингу на дві сходинки.

На сьомому місці – керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна, яка за рік опустилася в рейтингу на одну позицію.

На чотири сходинки, на восьме місце, піднялася народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Засновниця інтернет-видання «Українська правда» Олена Притула, натомість,опустилася на чотири позиції на 13-те місце.

№ 19 у рейтингу – перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк. Вона піднялася в рейтингу на чотири сходинки.

На 23-му місці, опустившись на сім позицій, розташувалася головний редактор газети «Дзеркало тижня. Україна» Юлія Мостова.

Народний депутат, член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Олена Кондратюк - № 37 у рейтингу. За рік вона піднялася в рейтингу найстрімкіше з усіх медійниць – на 34 сходинки.

П’яту десятку рейтингу закриває телеведуча каналу «1+1» Алла Мазур - № 49. За рік вона опустилася на вісім позицій.

На 53-му місці – нова фігурантка рейтингу, керівник Української служби «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе.

На 23 позиції за рік спустилася головний редактор газети «День» Лариса Івшина. Вона посіла 62-гу сходинку.

На 64-му місці – телеведуча каналу «1+1» Катя Осадча. Торік вона була в рейтингу на один пункт вище.

Натомість інша телеведуча каналу «1+1», Ольга Фреймут, піднялася на 14 сходинок і нині посіла № 69.

Керівник департаменту публіцистичних проектів каналу ICTV Оксана Соколова спустилася на одну сходинку і стала № 71.

Її колега, головний редактор інформаційної служби ICTV Олена Фроляк, піднялася на три пункти і стала № 75.

Акторка і ведуча «Студії Квартал-95» Олена Кравець посіла 82-ге місце – на 10 пунктів нижче своєї минулорічної позиції в рейтингу.

Рейтинг «Фокуса» складався на підставі думок групи експертів. Редакція журналу склала попередній список впливових жінок для оцінки експертами. Кожен з них обирав сотню імен найвпливовіших у політиці, науці, бізнесі, спорті, медіасфері, шоу-бізнесі. Крім того, кожен експерт міг вписати необмежену кількість своїх кандидатів, не включених у попередній список редакції. Рейтинг складався на підставі підрахунку голосів, відданих за кожну претендентку. Думка редакції враховувалася та була провідною.

Експертами рейтингу виступили: Зураб Аласанія, Тарас Березовець, Олександр Богуцький, Гліб Вишлінський, Андрій Длигач, Михайло Дубинський, Дмитро Зінков, Вахтанг Кіпіані, Євген Лященко, Геннадій Москаль, Олег Попов, Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, що у 2014 році до списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус» увійшли 16 представниць медійної галузі, а також дві представниці кіногалузі та сім народних депутаток, які в минулому представляли медіа.

comments powered by Disqus