ms.detector.media
MediaSapiens
Дуня Міятович, osce.org
22.07.2015 17:40
Дуня Міятович про Концепцію інформаційної безпеки: ОБСЄ проти впливу держави на медіаконтент
Дуня Міятович про Концепцію інформаційної безпеки: ОБСЄ проти впливу держави на медіаконтент
ОБСЄ пропонує виключити пункт про участь держави у формуванні медіаконтенту з Концепції інформаційної безпеки, яку раніше пообіцяв Україні міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Про це йдеться у заяві представника ОБСЄ з питань свободи слова Дуні Міятович.

«Мені було приємно побачити великі зусилля влади, щоб забезпечити високий рівень прозорості в процесі розробки цього важливого документу», - сказала пані Міятович.

І додала: «Я вірю, що запропонований аналіз та рекомендації будуть уважно розглянуті Міністерством».

Вона вказала на кілька положень Концепції, які мають бути змінені. 

В концепції не має бути передбачено, що держава братиме участь у створенні медіа-контенту, або впливати на нього.

Більше того, відповідно до рекомендацій, влада не повинна мати широкі повноваження, які могли б обмежити свободу слова ЗМІ.

Також з Концепції має бути прибрана заборона на поширення інформації, що компрометує владу.

У документі зазначається, що мандат і завдання РНБО є надто широкими, що може завадити виконанню завдань інших державних установ у сфері ЗМІ, таких як незалежний регулятор мовлення.

Минулого місяця Дуня Міятович у своєму регулярному звіті розкритикувала російську владу за порушення свободи слова в анексованому Криму. Вона також наголосила, що «засоби масової інформації кримських татар змушені припинити свою діяльність через відмови в офіційній реєстрації, що постійно повторюються».

Під час міжнародної медіаконференції «Безпека журналістів, свобода слова і плюралізм під час конфлікту» у Відні Дуня Міятович наголосила, що необхідно усіма силами протистояти військовій пропаганді, і що не може бути безпеки журналістів, якщо немає свободи слова та свободи медіа.

Також 15 червня представник ОБСЄ закликала уряди різних країн зупинити маніпуляції в ЗМІ у зв’язку з висвітленням конфлікту в Україні.

У травні вона звернулася до президента РФ Володимира Путіна з закликом накласти вето на закон про небажані іноземні та міжнародні організації, оскільки зазначений закон містив неточні формулювання, що дозволяли обмежити свободу вираження поглядів та свободу ЗМІ в Росії.

Того ж місяця Дуня Міятович заявила, що деякі закони про декомунізацію, ухвалені Верховною Радою і підписані Президентом України Петром Порошенком, обмежують свободу слова і висловлювання.

ms.detector.media