ms.detector.media
MediaSapiens
Телеграф
22.06.2015 15:00
ПЕН-центр США засудив необґрунтоване блокування акаунтів у Facebook, які критикують Путіна
ПЕН-центр США засудив необґрунтоване блокування акаунтів у Facebook, які критикують Путіна
Американський ПЕН-центр виступив проти вилучення на сайті соцмережі постів і блокування профілів українських і російських противників режиму президента РФ Володимира Путіна і закликає «Facebook» своєчасно відновити весь належний контент.

Про це повідомляє «Українська правда».
Оприлюднена на сайті американського центру заява критикує вилучення політично-забарвленого контенту, блокування і скасування облікових записів.

У заяві йдеться про те, що американський ПЕН-центр і Український ПЕН-клуб серйозно стривожені ситуацією із блокуванням в Facebook. Вони також перелічують випадки, що, на їхню думку, свідчать про цензуру. 

Так через підозру в «порнографії» заблокували селфі Андрія Капустіна з губернатором Одещини Міхаїлом Саакашвілі. 

Поет і блогер Андрій Бондар потрапив під заборону за критику блокування іншого користувача, а Олександра Ройтбурда, у свою чергу, заблокували за незадоволення рішенням щодо Бондаря.

Серед інших користувачів, які скаржаться на маркування їхніх постів і наступне блокування, є український політик Борислав Береза, російський журналіст Антон Красовський, російський бізнесмен і блоггер Слава Рабинович, та інші.

Водночас американський ПЕН-центр не заперечує потреби в фільтруванні образливих повідомлень і сторінок на сайті соціальної мережі. Він схвалює те, що «Facebook» заохочує поважну поведінку і вилучає образливий вміст. Разом із тим письменницька організація вітає перші кроки в напрямку більшої прозорості цього процесу, особливо коли запити щодо видалення вмісту надходять від урядів.

Як повідомлялось раніше, Facebook-аккаунт Тараса Березовця заблокували на добу за те, що він поширив пост про українську націю. Того ж дня був заблокований акаунт народного депутата Бориса Філатова, який перепостив повідомлення нардепа Борислава Берези. Окрім того, спільнота «УКРОП - Український Опір» була видалена адміністрацією Facebook.

Також 4 червня Андрій Бондар опублікував критичну колонку, в якій  писав про подвійні стандарти Facebook, які змушують думати про те, що позов на її адміністрацію – єдиний вихід із ситуації, що склалася.

10 червня у відповідь на петицію користувачів, у Facebook пояснили, що соцмережа не порушувала власних стандартів, а тому українців блокують виключно в рамках правил.

Водночас 2 дні тому, 15 червня, Бельгія  подала до суду на Facebook через втручання у приватне життя.

18 червня Facebook розпочав діалог з українською стороною та пообіцяв ретельніше моніторити український сегмент соцмережі. 

ms.detector.media