ms.detector.media
MediaSapiens
wikimedia
02.06.2015 16:33
У Чорногорії провідному незалежному телеканалу загрожує банкрутство

У Чорногорії провідному незалежному телеканалу загрожує банкрутство

Головний редактор провідного чорногорського телеканалу Vijesti Владан Мічунович (VLADAN MIĆUNOVIĆ) звинуватив уряд балканської країни «у мстивості і помсті незалежним медіа».

Звинувачення було висунуто після того, як столичний суд у Подгориці за позовом податкової адміністрації зажадав оголосити телеканал банкрутом «через податкову  заборгованість».

Про це повідомив сайт Balkan Insight з посиланням на балканську мережу журналістських розслідувань  BIRN.

Головний редактор TV Vijesti розцінив позов податкової адміністрації в інтерв’ю BIRN як доказ рішучого наміру  уряду покарати критичні голоси у ЗМІ.

Його було подано після того, як орган виконавчої влади заявив, що він не в змозі зібрати належні йому податки, на суму близько 350 тисяч євро.

Протягом минулого року TV Vijesti зіткнулися з низкою фінансових труднощів. Правління не сплатило податків і внесків по соціальному  забезпеченню працівників.

Число співробітників телеканалу  зменшилося майже на половину, а ті, хто не позбувся роботи, заробітної платні в останні 3 місяці не отримують. 

Найвпливовіший і найпопулярніший у Чорногорії телеканал не заперечує, що має борг. Однак головний редактор висуває проти уряду і міністерства культури звинувачення у небажанні  дійти компромісного фінансового  рішення.

Власники TV Vijesti пропонували негайно врегулювати справу щодо третини  податкового боргу і знайти спосіб  погасити його решту. Однак уряд не відгукнувся на їхню пропозицію.

Владан Мічунович наголосив: "Уряд ще раз продемонстрував, що він не зацікавлений у захисті плюралізму медій,  особливо електронних".

TV Vijesti - це сестринна телестанція  заснованої 2008 року однойменної  незалежної щоденної газети, пояснює Balkan Insight. Обидва медійні органи різко критикують правлячу Демократичну партії соціалістів Чорногорії та уряд, очолюваний прем'єр-міністром Міло Джукановичем.

Згідно з незалежними дослідженнями,  вони лишаються найбільш надійними  та найбільш популярними ЗМІ у невеличкій балканській країні.          

Однак медіа-компанії та її засновники вже понад десять років скаржаться на залякування з боку правлячої партії та її союзників.

Йдеться, зокрема, про поданння проти  них майже 40 позовів за наклеп на прем'єр-міністра Джукановича і його спільників, а також про численні податкові перевірки.

Останні роки позначені підпалами  власності газети Vijesti та фізичними  нападами на журналістів і засновників видання.

2010 року чорногорська Агенція з електронних комунікацій (Agency for Electronic Communications) після дворічної бюрократичної колотнечі, зрештою, надала TV Vijesti частоти для мовлення.Та поки вирішувалася  проблема мовник  виходив в ефір тільки по кабельному телебаченню.  

ms.detector.media