ms.detector.media
MediaSapiens
giaoduc.net.vn
13.05.2015 18:51
Президент Індонезії скасував обмеження для поїздок закордонних репортерів у бунтівну провінцію Папуа
Президент Індонезії скасував обмеження для поїздок закордонних репортерів у бунтівну провінцію Папуа
Президент Індонезії Джоко Відодо оголосив, що закордонні журналісти не потребують більше спеціального дозволу для поїздок до політично чутливої провінції Папуа.

Про це повідомляє  Reuters.

«Відтепер іноземним репортерам дозволятимуть вільно їздити до Папуа - так само, як і до інших частин Індонезії», - заявив секретар кабінету міністрів з посиланням на очільника держави.

Британська інформаційна агенція характеризує цю заяву як «скасування чинних протягом  десятиліть обмежень у зв’язку з сепаратистським рухом».

Про скасування обмеження стало відомо наступного дня після того, як президент помилував у Папуа п'ятьох політв'язнів, засуджених за напад на військовий арсенал індонезійської армії на термін від 19 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Джоко Відодо, який обійняв посаду очільника держави у жовтні минулого року, відвідав  провінцію з делегацією, до складу якої входила невелика група акредитованих в Індонезії закордонних журналістів.           

Раніше, щоби побувати у відомій багатими покладами міді та золотими копальнями   Папуа, іноземним репортерам доводилося звертатися за дозволом до  офіційної Джакарти.

Нагадуємо, що минулого року в автономній провінції арештували французьких журналістів Валентино Бурра (Valentine Bourrat) та Томаса Дандуа (Thomas Dandois). Як повідомлялося, вони співпрацювали з продакшн-товариством Memento і готували репортаж  для франко-німецької телемережі Arte про життя місцевого населення в Папуа. Однак через спілкування з сепаратистами охоронці порядку запідозрили їх у «підривній діяльності» та «дестабілізації» становища на острові й арештували. Доки журналісти після  гучного скандалу та протестів повернулися до Франції, їх 11 тижнів протримали в ув’язненні.

Папуа, яку Джакарта включила 1969 року до складу Індонезії як автономну провінцію, протягом десятиліть стала ареною постійного сепаратистського руху та військових зіткнень між заколотниками та військовими й поліцією. 

ms.detector.media