ms.detector.media
MediaSapiens
sashamaslov.com/veterans, скріншот
09.05.2015 08:48
Український фотограф підготував серію історій ветеранів Другої світової війни з усього світу
Український фотограф підготував серію історій ветеранів Другої світової війни з усього світу
Український фотограф Саша Маслов протягом п’яти років відшукував ветеранів Другої світової війни. Він відвідав понад 20 країн, де записував життєві історії цих людей а також фотографував їх.

Як пише The Guardian, серед співрозмовників Саші Маслова були різні учасники війни: від пілотів-камікадзе до підлітків-бійців руху опору.

Приміром, українець Дмитро Верхоляк розповів, що був ще дитиною, коли приєднався до Української повстанської армії. «Я див у лісі з кількома іншими дітьми, коли нас атакували НКВД. Вони стріляли в нас, я отримав п’ять куль у ногу, але втік. Ніхто не промивав рану. Через три тижні вона кишіла комахами,  - пригадує він. – Навіть коли війна закінчилася, ми продовжували боротися із совєтами. Я був заарештований у 1952 і засланий в мордовські табори на 25 років. Лише 1980 року я нарешті повернувся до України».

Японець Ічіро Судаі (Ichiro Sudaі) належав до ескадрону камікадзе, але війна закінчилася до того відправили на завдання. «Я не боявся померти. Якби та сталося, це було б моє призначення як пілота. Усі тоді мали промиті мізки. Після війни я жив заради своїх хобі. Писа поезію, вирощував рослини і багато бігав. Дотепер маю дуже сильне тіло», - розповідає він.

Імантс Зелтінс (Imants Zeltins) із Латвії розповів, що його співвітчизники 1941 року сподівалися на те, що Німеччина визволятиме їх від радянської окупації. «1944 року Червона армія наблизилася до нас, і я пішов у солдати. Того вересня я був поранений у бою 28 радянських танків проти 200 латвійських призовників. Прокинувся у німецькому госпіталі. Вони мусили ампутувати мою праву руку. До 1945 року прийшли американці, ми були визволені. Але я завершив у концтаборах в Німеччині, Польщі та Росії. Більшість доколишніх людей на десятиліття потрапили до Сибіру. Я був єдиним, хто ні», - згадує пан Зелтінс.

Ветерани, з якими зустрівся Саша Маслов, походять із різних країн. Окрім згаданих України, Японії та Латвії, фотограф відвідав учасників Другої світової із Словенії, Сполучених Штатів, Франції, Австрії, Індії, Великобританії, Казахстану та інших.

Переглянути всі історії з фото можна на сайті автора.

Саша Маслов – український фотограф, який мешкає у Нью-Йорку. Фотографує для провідних світових видань, зокрема TheNewYorkTimes, WallStreetJournalMagazine, Esquire, Forbes та інших.

ms.detector.media