ms.detector.media
MediaSapiens
balkaninsight.com
07.05.2015 10:31
Албанські медіа погрожують бойкотувати підготовлені піарниками матеріали про політиків
Албанські медіа погрожують бойкотувати підготовлені піарниками матеріали про політиків
Напередодні місцевих виборів у Албанії декілька телевізійних станцій оголосили, що не транслюватимуть заздалегідь підготовлені записи заходів учасників кампанії, бо вважають їх рекламними.

Про це повідомив сайт Balkan Insight.

Хоча передвиборча гонка в Албанії офіційно ще не розпочалася, провідні партії вже  назвали  своїх кандидатів.

Фактичний початок агітаційних заходів медіа безпосередньо не висвітлюють. Їх записують PR-офіси місцевих партій, а телестанціям пропонують готову інформацію.

До телестанцій, які погрожують бойкотом, належать національні мовники TVKlan і TopChannel, цілодобові новинні станції ABCNewsTV, News 24 TV і OraNewsTV.

TVKlan і OraNews також заявили, що вони можуть повністю припинити висвітлювати заходи, пов’язані з виборчою кампанією, до початку її офіційного старту.

Голова Албанської Спілки журналістів Олександр Чipa (Aleksander Cipa) заявив балканській мережі репортерських розслідувань BIRN: «Використання записів – “це практика, яка ображає гідність наших редакторів і нехтує незалежним висвітленням виборів”». Він охарактеризував такий підхід як негативне явище, оскільки йдеться про «сфабриковані новини, які політичні партії продають у своїх власних інтересах».

Попередньо підготовлені записи політичних заходів в Албанії використовувалися протягом майже десятиліття. Однак помітнішу роль вони відігравали під час останніх трьох виборчих кампаній.

Редактори відчувають дедалі більший  тиск, щоб покладатися  на них,  а не на забезпечення незалежного висвітлення подій.

Суперечка, відзначає Balkan Insightточиться в умовах підвищеної уваги в Албанії до проблеми свободи преси.

ms.detector.media