ms.detector.media
MediaSapiens
Михайло Касьянов, kommersant.ru
24.04.2015 12:42
Російські опозиціонери пропонують Конгресу США включити до «Списку Магнітського» вісьмох журналістів
Російські опозиціонери пропонують Конгресу США включити до «Списку Магнітського» вісьмох журналістів
Російський опозиціонер Михайло Касьянов та телеведучий Володимир Кара-Мурза передали Конгресу США список російських журналістів та керівників телеканалів, які брали участь у цькуванні Бориса Нємцова.

Як повідомляє kommersant.ru, опозиціонери пропонують включити до «Списку Магнітського» вісьмох російських медійників.

Це телеведучі Володимир Соловйов, Дмитро Кисельов, Аркадій Мамонтов, Андрій Караулов та Костянтинг Сьомін, гендиректор НТВ Володимир Кулістіков та керівник ВДРТРК Олег Добродєєв, а також депутат Держдуми РФ Олексій Пушков (веде програму «Постскриптум» на каналі ТВЦ).

«Ми внесли у список тих пропагандистів, які серйозно порушили права людини і займалися розпалюванням ненависті довкола Бориса Нємцова, фактично цькували його на телеканалах, підбурювали до розправи над ним», - розповів «Коммерсанту» один із авторів документу Михайло Касьянов.

На його думку, фігурантів списку слід позбавити можливості купувати у США майно, використовувати американські активи, рахунки.

У своєму документі, що називається «Приклади та докази публічних закликів до позасудової розправи над Борисом Нємцовим», опозиціонери навели конкретні цитати. Приміром, Володимир Соловйов назвав Нємцова «закінченим злодюгою». Костянтин Сьомін сказав, що якби німці увійшли у Москву 1941-го, то їх би, напевно, зустрічав «який-небудь Нємцов».

Як пояснив Володимир Кара-Мурза, список подали у рамках «Закону Магнітського», прийнятого у США в грудні 2012 року. Ним було дозволено вводити санкції щодо осіб, які, на думку Вашингтона, причетні до смерті у російському СІЗО правника Сергія Магнітського. На думку авторів документу, він підпадає під одне із положень цього закону. Йдеться про пункт 404, де сказано, що американська влада має ідентифікувати осіб, відповідальних за затримання, насильство над юристом та його смерть, а також винних у «позасудових розправах та грубих порушеннях прав людини». 

ms.detector.media