ms.detector.media
MediaSapiens
clinics.irishhealth.com
21.04.2015 15:18
Негативне враження про дискусії у соціальних медіа базується на поодиноких випадках – дослідження
Негативне враження про дискусії у соціальних медіа базується на поодиноких випадках – дослідження
У Данії негативне враження про взаємодію у соціальних мережах часто базується на поодиноких, маргінальних випадках.

Такого висновку дійшли учені з датського Університету Роскілле, що в Копенгагені, пише European Journalism Observatory.

Науковці дослідили регулярні онлайн дебати протягом одного тижня і виявили, що переважно інтернет дискусії є нейтральними і не становлять небезпеки.

Дослідження «Залучення громадськості у виробництво новин через коментарі у Фейсбуці» (Agency and Civic Involvement in News Production via Facebook Commentary) базувалося на контент-аналізі. В його рамках вчені проаналізували 149 повідомлень з семи фейсбук-сторінок датських онлайн-газет, а також 3800 коментарів під ними. Дані зібрані станом на 46 тиждень 2012 року. Щоби уникнути модерації повідомлень, дані були зібрані максимально швидко, у режимі реального часу.

Серед 149 постів, найбільш популярними були нейтральні думки (49%), якими супроводжувався лінк на матеріал видання. Другим за популярністю був пост-запитання (30%). Як зазначають експерти, обидві стратегії позитивно впливають на залучення користувачів до обговорення, однак запитання переважно викликають ширшу дискусію.

Дослідники, за результатами роботи, зробили такий головний висновок: у Данії інтернет-дебати є нейтральними. Більшість коментарів (73%)  не були чітко позитивно чи негативно забарвленими. Принизливими були тільки 21% з них, схвальними –6%.

В ході дослідження не аналізували зміст дебатів,, а лише кількісні показники. Однак встановлено, що дискусії не були беззмістовними. У 82% випадків коментарі стосувались теми обговорення. У 68% випадків користувачі висловлювали свою думку.

Попри пересторогу медійників про те, що соцмережі можуть перейняти основні функції журналістики, автори дослідження дійшли висновку, що інтернет-дебати не загрожують наявним медіа.

Лише 5% аналізованих коментарів пропонували нову точку зору і тільки 11% коментарів мали антиурядову спрямованість. Тобто в контексті впливів на громадськість, онлайн-дебати ще не стали надто потужними, зазначають автори. 

ms.detector.media